پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
نیویورک تایمز گزارش داد:

اذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور شهید صیاد خدایی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با مطرح کردن ادعاهایی از جانب مقامات رژیم صهیونیستی درباره شهید صیاد خدایی، نوشت که رژیم صهیونیستی به مقامات آمریکایی گفته که مسئول انجام دادن ترور این شهید بوده‌ است.

در پی ترور و به شهادت رسیدن سرتیپ دوم پاسدار شهید حسن صیاد خدایی به دست عوامل تروریستی در یک‌شنبه گذشته، روزنامه نیویورک تایمز در بخشی از یک گزارش با اشاره به حضور گسترده جمع کثیری از عزاداران در مراسم تشییع او، نوشت: یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری اسراییل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد اما طبق یک مقام اطلاعاتی که در جریان گفت‌وگوها درباره این موضوع بوده است، اسراییل به مقامات آمریکایی اطلاع داده است که پشت پرده این ترور بوده است.

در این گزارش آمده است که طبق گفته این مقام اطلاعاتی که می‌خواست نامش فاش نشود، مقامات رژیم صهیونیستی در تماس‌ها وگفت‌وگوهای‌شان با مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند این ترور «هشداری به ایران بوده است تا عملیات‌های گروهی سری در نیروهای قدس[سپاه پاسداران] موسوم به گردان ۸۴۰ را متوقف کند.»

در گزارش این روزنامه آمده است، مقامات دولتی، نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مدعی هستند «گردان ۸۴۰ در ربایش و ترور افراد خارجی، از جمله شهروندان اسراییلی در سراسر جهان نقش دارد.»

نیویورک تایمز با پرداختن به ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره شهید صیاد خدایی، نوشت: مقامات اسراییلی گفته‌اند سرهنگ خدایی معاون فرمانده گردان ۸۴۰ بوده و در برنامه ریزی برای طرح‌ها علیه افراد خارجی از جمله اسراییلی‌ها در نقاط مرزی نقش داشته است. به گفته آن‌ها، او مسئول عملیات‌های این گردان در خاورمیانه و کشورهای همسایه ایران بوده و در دو سال اخیر در حملات تروریستی علیه شهروندان اسراییلی، اروپایی و آمریکایی و مقامات دولتی در کلمبیا، کنیا، اتیوپی، امارات متحده عربی و قبرس دست داشته است.

به گزارش ایسنا، گزارش نیویورک تایمز در پی این مطرح می‌شود که روز یکشنبه دو عنصر تروریستی موتور سوار با شلیک به سرهنگ پاسدار حسین صیاد خدایی در تهران هنگام ورود به منزلش وی را به شهادت رساندند.

 سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به جنایت اخیر ترور شهید صیاد خدایی، تاکید کرد: خون شهید صیاد خدایی بی پاسخ نخواهد ماند.

سرلشکر سلامی در گفت‌وگویی با شبکه المسیره یمن گفت: هر اقدامی از سوی دشمن با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد. ما دشمن را به حال خود رها نمی کنیم و همواره به دنبال آنها هستیم. حساب ما ما با دشمنان پابرجاست و قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود. خون شهید صیاد خدایی بی پاسخ نخواهد ماند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه انتقام خون شهید صیاد خدایی را به سختی خواهیم گرفت، گفت، همه می‌دانند که مردم ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقام خون همه عزیزانشان را خواهند گرفت و تاکید کرد که پاسخ‌های ما تند خواهد بود و قطعا دشمن را از کرده خود پشیمان خواهیم کرد.

علاوه بر این، سپاه نیوز نوشته بود، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی درباره شهادت شهید خدایی گفت: ترور این شهید والامقام نشانه زبونی و خواری مدعیان دروغین حقوق بشر و تلاش مذبوحانه شان در جهت سرپوش گذاشتن به شکست های مفتضحانه برابر جبهه مقاومت است و مطمئناً بی پاسخ نخواهد ماند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران نیز در پیامی تسلیت شهادت شهید صیاد خدایی گفت: خباثت و رذالت تروریست های کوردل در به شهادت رساندن آن مدافع حرم بار دیگر ثابت نمود که ایران اسلامی که در صف مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد و نماد تروریسم داعش به دست قهرمان ملی و بین المللی مبارزه با تروریسم سردار سرافراز شهید سلیمانی منکوب گردید، خود همواره قربانی تروریسم دولتی و عوامل کوردل تروریست در سایه سنگین سکوت همراه با حمایت برخی مدعیان دروغین  مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر می باشد..

اوافزود: بی تردید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌ های سیاسی، حقوقی و بین المللی خود را برای پیگیری پرونده جنایت ترور آن شهید عزیز، به منظور تعقیب، مجازات و محکومیت تروریست های جنایتکار و پاسخگو نمودن عاملان، آمران و حامیان تروریست‌ها به کار خواهد بست.