پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹

جلسه پدافند غیر عامل با محوریت کرونا در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه پدافند غیر عامل با محوریت کرونا با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سرپلذهاب رئیس شبکه بهداشت و دیگر اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر محسن مرادی معاون شبکه بهداشت و درمان سرپلذهاب در این جلسه گفت: شهرستان سرپلذهاب همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و روند پیک اخیر در شهرستان بصورت ثابت می باشد.

وی افزود: طبق آمار ۳۲ بیمار بستری در شهرستان داریم و از تاریخ ۱۵ شهریور تا به امروز ۶ مورد فوتی و ۸ مورد اعزام به مراکز درمانی استان داشتیم.

ایشان گفت: از تعداد بستری ۳۰ نفر بررسی بعمل آمد که سه مورد واکسن مرحله اول تزریق کردند و بستری شدند ،و این آمار کاهش مبتلایان کسانی که واکسینه شدند را نشان می دهد.

وی گفت علارغم اینکه ۲هزار واکسن دپو شده در شهرستان داریم ولی از نوع  واکسن برکت کمبودواکسن است که پیگیر وارده به شهرستان نیز هستیم.

ایشان تصریح کرد: در مجموع تا ۲۵ شهریورماه،  ۴۶ هزار دوز واکسن در نوبت اول و دوم واکسینه شدند.

وی گفت: ۷۸ درصد سنین بالای ۸۰ سال،سنین ۷۵ تا ۷۹ سال ۸۰ درصد، سنین ۷۰ تا ۷۴ سال ۷۹ درصد،سنین ۶۵ تا ۶۹ سال ۷۶ درصد،سنین ۶۰تا ۶۴ سال ۷۵ درصد، سنین ۵۵ تا ۵۹ سال ۶۷ درصد ،سنین ۵۰ تا ۵۹ سال ۵۹درصد، سنین ۴۵سال تا ۴۹ سال ۵۵ درصد،سنین ۴۰ سال تا ۴۴ سال ۵۱ درصد،سنین ۳۵ تا ۳۹ سال ۴۹ درصد و زیر ۳۵سال، زیر ۴۴ درصد واکسینه شدند و رده رتبه تزریق واکسن در شهرستان متوسط رو پایین است.