پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 863 ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۸

همایش انس و مودت پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه ناحیه سرپلذهاب برگزار شد

همایش انس و مودت پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه ناحیه سرپلذهاب برگزار شد

همزمان با آغاز هفته بسیج دانش آموزی، همایش انس و مودت پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه ناحیه سرپل ذهاب با حضور نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و 400 نفر از پیشکسوتان بسیجی برگزار شد.

[gallery] این همایش به همت کانون پیشکسوتان ناحیه مقاومت، تحت عنوان انس و مودت پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان برگزار شد و پاسداران بازنشسته سپاه، یادگاران هشت سال دفاع مقدس و در کنار آنها پاسداران نسل دوم حضوری فعال داشتند. نماینده مردم شهرهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در این همایش، بازنشستگان را ذخیره های انقلاب برشمرد و گفت: بازنشستگان همچنان آمادگی کافی برای حفظ و حراست از انقلاب و دستاورد های آن را دارند. ˈفتح اله حسینیˈ افزود: شما پاسداران، یادگاران دوران دفاع مقدس هستید که در جنگ از ولایت فقیه پشتیبانی کردید، که این جانفشانی شما بالاترین ارزش است پس قدر آن را بدانید. وی رویکرد مقام معظم رهبری را مسایل اقتصادی و معیشتی مردم دانست و افزود: مسوولین اجرایی و سیاسی کشور باید نگرش و حرکت های خود را براساس بیانات مقام معظم رهبری برای رفع مشکل مردم بکار گرفته و افرادی کار آمد، کاردان و دلسوز و خدمت گزار برای مردم باشند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مسوولین به منابع انسانی و جوان کشورمان باید توجه بیشتری داشته باشند. حسینی با اشاره به اینکه توجه تمامی کشورها به منابع و عملکرد ملی و ظرفیت نظامی و دفاعی است، گفت: در ایران اسلامی نگرش مکتبی و الهی و معنوی مطرح بوده که بالاترین قدرت ، قدرت الهی است. وی در مورد بیکاری فرزندان بازنشسته نیز اظهار کرد: جلسه ای با استاندار کرمانشاه داشته و قرار شده بازارچه مرزی در تیله کوه ایجاد شود که تحقق این مهم می تواند ایجاد اشتغال برای شهرستان داشته باشد.

در ادامه مراسم سرهنگ قنبری فرمانده سپاه سرپلذهاب تکريم از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و حل مشکلات و تأمين نيازها و کمبودهاي آنان را وظيفه دانست و افزود:ما آمادگی بکارگیری تمامی امکانات را داریم تا در مقابل زحمت ها وایثارگری های این عزیزان شرمنده نباشیم. وی در ادامه یادآور شد: ما با حضورمان ثابت می کنیم که پاسدار ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و خون شهداء هستیم. وي با اشاره به ماموريت جديد بسيج در مقابله با جنگ نرم، خاطرنشان كرد: هر يك از بازنشستگان سپاه بايد مسئوليت يك گروه صالحين را عهده دار باشد.