پربازدیدترین ها

کد خبر: 233016 ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

جلسه حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز با حضور فرماندار و دستگاه های اجرایی عضو در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد

جلسه حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در سرپلذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب صدراله بابلی در حاشیه برگزاری این جلسه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در این جلسه تاکید شد کارشناسان منابع طبیعی، طرح های آبخیزداری که در سطح منطقه اجرا میشود مطالعه و اعتباراتی برای جلوگیری از هدررفت آبهای فصلی اتخاذ نمایند.

وی تشریح کرد: در سرپلذهاب یک هزار و ۲۸۶ چاه آب وجود دارد که ۹۸۸ چاه مجاز و ۲۸۸ چاه غیرمجاز حفاری شده است و این چاه های غیرمجاز زنگ‌خطری برای سفره های زیرزمینی و خطری برای تامین آب شرب شهرستان رقم می زند.

وی ضمن تاکید بر آب منطقه ای که نسبت به حفاری چاه های غیرمجاز اخطاریه لازم صادر شود و طبق ضوابط و مجوز لازم این چاه ها ساماندهی و در آینده مسدود گردند، همچنین جهاد کشاورزی نیز ، از افراد غیربومی برای کشت محصول در منطقه جلوگیری بعمل آورند.

ایشان عنوان کرد: نصب دستگاه هوشمند بر چاه های برقی موجب جلوگیری از  هدررفت آب و استفاده دقیق میشود لذا در این راستا باید نظارت کافی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان ادامه داد: ابلاغ الگوی کشت، برنامه توسعه ای برای کشاورزان خواهد بود که به سمت و سوی کشت هایی روند که آب کمتری نیاز دارند و این امر قطعا در ایجاد اشتغال ، افزایش درآمد موثر می باشد.