پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 231984 ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

خدمات گروه 100 نفره دندان‌پزشکان به 10 هزار زائر پیاده‌روی اربعین+فیلم

بازی دراز 1404:100 نفر از اعضای کادر دندان‌پزشکی چند روزی است که در 3 نقطه کربلای معلی مستقر شده‌اند تا به زائران اربعین حسینی خدمات بدهند؛ کاری که توام با نوحه‌خوانی و اشک و آه است.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس،‌ این روزها مسیر جاده عاشقی «طریق الحسین» شاهد زیباترین نمودهای فضائل انسانی ذیل پرچم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بالاخص حضرت سیدالشهدا (ع) است. در این جاده، همه در تلاشند تا بهترین خدمات و امکانات را برای زائر امام حسین (ع) ارائه دهند.

یکی از اقشاری که در این عرصه حضور دارد، صنف دندان‌پزشک هستند که با عنوان «موکب منتظران ظهور» در سه نقطه از شهر کربلا به زوار امام حسین (ع) خدمات می‌دهند. سه کلینیک در کربلا به نشانی میدان بلدیه، مرکز ام‌البنین؛ پل امام حسین، خیابان طویریج و در باب الراس بیمارستان سفیر حرم در این ایام پذیرای ۱۰ هزار زائر برای ارائه خدمات هستند.

گروه جهادی منتظران ظهور که بزرگ‌ترین گروه دندان‌پزشکی کشور است از سال ۱۳۸۶ نزدیک به ۱۵ سال در حیطه‌ دندان‌پزشکی در مناطق مختلف کشور فعالیت داشته است. تقریباً ۵۰۰ عضو فعال دارد و در این مدت در استان‌های مختلف کشور خدمات رایگان دندان‌پزشکی ارائه داده است.

۴ سال است که خدمات دندان‌پزشکی به زوار پیاده‌روی اربعین ارائه می‌شود

جلال عادلی، مسئول گروه جهادی منتظران ظهور در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به کربلا با اشاره به خدمات ارائه شده در ایران بیان می‌کند: خدمات گروه ما به صورت گسترده شامل کشیدن جراحی، ساخت پروتزهای دندانی، کاشت، ایمپلنت و غیره بوده است.

وی می‌افزاید: افراد مختلفی در جامعه آماری ما از روستاها، داخل شهر تهران، کودکان کار، معتادان، زنان سرپرست خانوار و زندان‌های کشور بوده است. از چهار سال گذشته این گروه تصمیم گرفت خدماتش را در پیاده‌روی اربعین به زوار امام حسین (ع) نیز ارائه دهد که الحمدلله با لطف آقا امام حسین (ع) تا کنون توانسته‌ایم این برنامه را اجرا کنیم.

ارائه ۱۰ هزار خدمات دندان‌‌پزشکی از سوی ۱۰۰ پزشک

این در حالی است که در ایام پیاده‌‌روی اربعین نزدیک به ۵۰ یونیت در شهر کربلا در سه مرکز با حضور ۱۰۰ نفر دندان‌پزشک و دستیار دندان‌پزشک ارائه خدمات می‌دهند. در این یک هفته از حضور این گروه در شهر کربلا خدمات تخصصی عصب‌کشی یا درمان ریشه، جراحی و کشیدن، ترمیم دندان، و خدمات تخصصی کودکان انجام می‌شود.

مسئول گروه جهادی منتظران ظهور می‌گوید: در کنار تیم دندان‌پزشکی یک تیم ۴۰ نفره نیز به عنوان پشتیبانی و اجرایی همراه ما هستند که در کارهای پشتیبانی، اجرا و چیدن درمانگاه به ما کمک می‌کنند. تقریباً هر مرکز روزانه ۴۰۰ بیمار را ویزیت می‌‌کند که روزانه هر سه مرکز بالای هزار نفر بیمار دارند. در طول این ایام،‌ ۲ هزار خدمت روزانه را پیش‌بینی کرده‌ایم. 

ثبت‌نامی که در عاشورا رقم خورد و اربعین حسینی اجرا شد

یکی از اعضای کادر درمان گروه جهادی منتظران ظهور از ثبت‌نامش برای حضور در این گروه در روز عاشورا می‌گوید و بیان می‌دارد: در این گروه جمعیتی را می‌بینید که با عشق و حالی عجیب دارند کار می‌کنند و من هم دوست داشتم در این کار آن‌ها شریک باشم.

ازخودگذشتگی همکارانم در این ایام، مرا سر ذوق آورد

یکی دیگر از اعضای این گروه جهادی می‌گوید: این چند روز اینقدر ازخودگذشتگی دیده‌ام که کار خودم را در مقابل آن‌ها هیچ می‌دانم. امیدوارم امام حسین (ع) حواسشان به ما باشد تا بتوانیم راه حضرت (ع) را ادامه دهیم.

زائر امام حسین (ع) بودن شرط ورود به این کلینیک است

دندان‌پزشکی دیگر هم ادامه می‌دهد: مهم برای ما زائر امام حسین است و فرقی نمی‌کند از کدام ملیت باشد. از خدا ممنون هستم چنین توفیقی را شامل حال من کرد.

برپایی مجلس روضه امام حسین (ع) قبل از شروع خدمات دندان‌پزشکی

این سه موکب خدمات دندان‌پزشکی تفاوت دیگری با سایر موکب‌های دیگر دارد و آن اینکه کادر دندان‌پزشکی هر روز در همان محل مجلس روضه امام حسین (ع) را بر پا می‌کنند تا حس و حال معنوی اربعین حسینی در فضای کارشان جاری شود.

در ادامه شور حسینی دندان‌پزشکان گروه جهادی منتظران ظهور در کربلای معلی را می‌بینید:

 

 

 

پایان پیام/