پربازدیدترین ها

کد خبر: 231146 ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

جلسه هماهنگی برگزاری آزمون کنکور سراسری در سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری کنکور سراسری 1401 به ریاست صدرالله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب و با حضور جمعی از روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

جلسه هماهنگی برگزاری آزمون کنکور سراسری در سرپل ذهاب برگزار شد

 صدرالله بابلی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در جلسه هماهنگی ، برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ با اشاره به اهمیت برنامه ریزی مناسب برای برگزاری کنکور سراسری خاطر نشان کرد: این رقابت آموزشی، سرنوشت دانش آموزان را بعد از سالها تلاش و کوشش رقم میزند و دانش‌آموز را وارد مرحله جدیدی از علم و دانش در مقطعی خاص می‌کند، بنابراین از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه گفت:انتظار داریم همه دست اندرکاران و دستگاههای عضو ستاد تمامی مسائل و حواشی برگزاری کنکور اعم از محل برگزاری، مسایل مربوط به تهویه مطبوع و سیستم سرمایشی، نظم و امنیت و… را مد نظر قرار دهند تا آزمون پیش رو به بهترین شکل ممکن و در کمال آرامش برگزار شود.

 فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه گفت: در سال جاری ۲۴۲۹ داوطلب کنکور در سرپل ذهاب با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد، ۱۴۵۸ نفر دختر و ۹۷۱ نفر پسر هستند که در ۱۸ حوزه  با هم به رقابت می‌پردازند.

وی در ادامه تصریح نمود:آزمون سراسری در سرپل ذهاب نظیر سایر شهرهای ایران از تاریخ ۸ تا ۱۱ تیر ماه در گروه های هنر، ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان های خارجه برگزار می شود.

در گروه آزمایشی ریاضی ۲۹ داوطلب دختر و ۵۳ دواطلب پسر،در گروه علوم انسانی ۴۴۵ داوطلب دختر و ۲۵۱ داوطلب پسر در گروه علوم تجربی ۵۵۶ داوطلب دختر و ۷۵۹ داوطلب پسر،زبان‌های خارجه ۱۴۸داوطلب دختر و ۷۶ داوطلب پسر با هم به رقابت خواهند پرداخت.