آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 231144 ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

با حضور نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت:

بازدید از اجرای طرح هادی روستاهای گاوچالی و فولادی در حومه شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز 1404: نماینده مردم شهرستان‌های سرپل ذهاب قصرشیرین و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی فرماندار سرپل ذهاب و جمعی از مسئولین از اجرای طرح هادی روستاهای گاوچالی و فولادی این شهرستان بازدید به عمل آمد.

بازدید از اجرای طرح هادی روستاهای گاوچالی و فولادی در حومه شهرستان سرپل ذهاب

صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از اقدامات دولت بحث خدمات‌رسانی به روستانشینان است که مورد تاکید ریاست جمهور و مورد تاکید استاندار کرمانشاه آقای امیر مقدم است و در این راستا امروز به همراه جناب آقای دکتر حیدری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از طرح هادی روستای گاوچالی و فولادی در بخش مرکزی این شهرستان بازدید میدانی صورت گرفت.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک نهضت بهسازی و آسفالت در سطح روستاهای شهرستان شروع کرده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: حدود ۱۵ روستا در سطح شهرستان در حال آسفالت و بهسازی و آماده سازی است با حدود ۱۸ میلیارد تومان که اعتبار بسیار خوبی است و کار بسیار بزرگی است انشالله ما بتوانیم این خدمات را به نحو شایسته در همه روستاهای شهرستان استمرار ببخشیم.

بابلی بیان کرد:  یکی از اهداف دولت جناب آقای دکتر رئیسی و تاکیدات استاندار کرمانشاه بحث توجه به روستاییان عزیز است که انشالله خدمات شایسته و بهتری به این مردم عزیز داشته باشیم.  

وی گفت: در روستای گاوچالی و فولادی حدود ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر  آسفالت با اعتباری حدود بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درحال انجام است.

شهریار حیدری نماینده مردم شهرستانهای حوزه انتخابی گیلانغرب و سرپل ذهاب و قصرشیرین در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : امروز به همراه فرماندار و جمعی از مدیران شهرستانی و اعضای شورای بخش و شورای شهر شهرستان بازدیدی از روستاهای بشیوه و پاطاق حومه سرپلذهاب صورت گرفت.

وی افزود: امسال از محل اعتبارات ملی بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان جهت تکمیل طرح هادی ۱۵ روستا در شهرستان سرپل ذهاب تخصیص یافته است که ۱۱ روستا  در مرحله آسفالت  و بقیه روستا در مرحله جدول گذاری و تکمیل پروژه طرح هادی هستند.

وی ادامه داد: این گونه اقدامات باعث پایداری جمعیت، توسعه روستای و خوشحالی مردم خواهد شد و حق مردم روستا است که از این گونه امکانات و خدمات بهره‌مند باشند.

وی اظهار کرد: انتظار داریم در سفر آتی رئیس جمهور به استان کرمانشاه اعتبارات ویژه جهت تکمیل مابقی طرح هادی در روستاهای شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب و قصرشیرین اختصاص پیدا کند .

وی تصریح کرد: در سالهای گذشته بطور متوسط در هر شهرستان یکی الی دو روستا طرح هادی داشت ، در سال جاری بیش از ۳۰ روستا در شهرستان‌های سرپل ذهاب گیلانغرب قصرشیرین آماده اجرای طرح هادی هستند که یک جهش بسیار خوبی است علارغم اینکه از نظر اعتبارات از نظر تسهیلات وضعیت دولت مناسب نیست با این شرایط اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: انتظار داریم در آینده نزدیک طرح هادی در بقیه روستاها هم تکمیل شوند و در سال آینده روستاهای بیشتری از نظر اجرای عملیات طرح هادی تحت پوشش  فعالیت های بنیاد مسکن قرار بگیرند.