پربازدیدترین ها

کد خبر: 231143 ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

رئیس دادگستری سرپلذهاب:

دستگاه قضایی در مسیراعتماد افزایی سند تحول گامهای مهمی برداشته است

بازی دراز 1404:رئیس دادگستری سرپلذهاب گفت: دستگاه قضایی در ادامه مسیراعتماد افزایی و امیدبخش سالهای اخیر و استمرار سند تحول قضایی گامهای مهمی را برداشته است.

دستگاه قضایی در مسیراعتماد افزایی سند تحول گامهای مهمی برداشته است

 محمد حسین حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت :صیانت از کرامت و بزرگ منشی انسان ، تلاش در جهت برقراری عدالت ، تحقق حقوق شهروندی و دفاع از مظلومان از رسالت های مهم قوه قضائیه است .

وی افزود: لازمه سربازی در رکاب مقام معظم رهبری چیزی جز حرکت در مسیر شهدا نخواهد بود و همچنین مکتب شهدایی که شهیدانی همچون بهشتی ، مفتح و سردار دلها برای ما ترسیم کردند روشن کننده مسیر انقلابی ماست.

وی ادامه داد: خدمت کردن به مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی نتیجه ای جز دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم تشنه عدالت و حقیقت و دشمن فساد  هستند ،گفت:قوه قضائیه یکی از مراکزی است که مردم به شدت به آن چشم امید دارند که عدالت برقرار شود.

وی جنایت منافقین در به شهادت رساندن شهید مظلوم بهشتی و ۷۲تن از یاران امام و اعتراف صریح منافقین به این موضوع و حمایت فرانسه از آنها قابل تامل دانست و گفت: حقوق بشر آمریکایی و غرب همین است .

حیدری در ادامه گفت: دستگاه قضایی در ادامه مسیراعتماد افزایی و امیدبخش سالهای اخیر و استمرار سندتحول قضایی گامهای مهمی را برداشته است .

وی تاکید کرد: تلاش در جهت مردمی کردن و مردمی بودن دستگاه قضایی بصورتیکه درب تمام اتاقهای دادگستری به روی مردم باز می باشد، ورود دستگاه قضا به بحث احقاق حقوق عامه ، در بحث تصرف منابع ملی در بحث محیط زیست ، در بحث کاداستر با جدیت پابرچاست.

وی ، ارتباط مسئولین قضایی شهرستان با سایر دستگاههای شهرستان و کمک به حل مسائل و مشکلات آنها ،کاهش متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در شعبات دادگستری بصورتیکه بین ۷ روز تا ۱۵ روز رسیدگی به پرونده ها انجام می شود را از مهترین اقدامات دادگستری شهرستان عنوان کرد.

دادستان شهرستان با بیان اینکه قوه قضائیه مظلوم اما مقتدراست، گفت:دستگاه قضایی به لطف خدا و تلاش همکاران ، دست کثیف دلالان و کارچاق کن ها را از سیستم قضایی شهرستان قطع کرد .

وی در پایان اشاره کرد: قوه قضائیه  دست فساد را از بازو قطع کرده و در اجرای عدالت قاطعانه عمل کرده است.