پربازدیدترین ها

کد خبر: 231141 ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳

امام جمعه موقت سرپل ذهاب ؛

رسالت قوه قضائیه اجرای عدالت است / جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است

بازی دراز 1404:امام جمعه موقت سرپل ذهاب گفت : تحقق عدالت رسالت و معیار اصلی کار در قوه قضائیه است که نسبتا توانسته رسالت خودرا در حیطه های مختلف انجام دهد.

رسالت قوه قضائیه اجرای عدالت است / جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است

حجت الاسلام عسگری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به هفته قوه قضائیه اظهارداشت : هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲تن از یاران امام و انقلاب است که به نام هفته قوه قضائیه نام گرفته و این هفته را گرامی می داریم.

وی افزود : شهید بهشتی مطلومانه زندگی کرد و مظلومانه به شهادت رسید انسانی معتقد ، مومن ، مخلص ، صادق و جذب در کار بود به آنچه که می گفت معتقد بود و به آنچه که معتقد بود درعمل ملتزم بود ، منطقی بود و خطر را می شناخت و از مرگ هراسی نداشت .

 

خطیب جمعه موقت شهرستان ادامه داد : شهید بهشتی پایبند به اصول و مبانی انقلاب و یک انقلابی به معنای حقیقی بود و حضرت امام (ره) ایشان را خار چشم دشمنان اسلام می دانست .

ایشان در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی کشور تصریح کرد : قوه قضائیه از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز در پیاده کردن موارد مورد نظر جمهوری اسلامی و تحقق آرمان ملی انقلاب و اوامر امامین انقلاب مسیر خود را تعیین ودر چارچوب آن حرکت کرده است .

عسکری اذعان داشت : سند تحول قضایی که از زمان آیت الله رئیسی آغاز ودر یکسال گذشته با اصلاح وضع موجود حرکت به سمت قوه قضائیه مطلوب نظام انقلابی امید برای رسیدن به این هدف مهم چندبرابر شده است .

ایشان بابیان اینکه عملکرد دستگاه قضائی بر عملکرد نظام تاثیرگذار است افزود : تحقق عدالت معیار اصلی کار دستگاه قضائی در جمهوری اسلامی است و قوه قضائیه توانسته نسبتا رسالت خودرا در حیطه های مختلف انجام دهد .

وی در ادامه به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت : یکی از آسیبهای مهم اجتماعی در کشور اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان هایی است که زمینه ساز بسیاری از معضلات و حتی جرایم و جنایات بوده و هست .

امام جمعه موقت شهرستان ادامه داد: اعتیاد بهداشت و سلامت افراد و اخلاق حسنه را در جامعه تحت تاثیر قرار می دهد لذا نجات انسانها از این بلیه شوم و خانمان سوز ضروری است .

عسکری خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی یکی از کشورهای پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و شهدای بسیاری را دراین راه تقدیم کرده است و نیروی انتظامی و دستگاههای مربوطه به جد با این مسئله برخورد می کنند.

ایشان نقش آموزش را در پیشگیری از اعتیاد مهم ارزیابی کرد و گفت : ترویج و ارتقاء مهارتهایی نظیر حل مسئله و زندگانی ، نه گفتن فرزندان به چنین معضلاتی و آموزش های در دام مواد مخدر نیفتادن و بیان ضررهای این بلای خانمان‌سوز در پیشگیری از اعتیاد افراد بسیار تأثیرگذار است .