آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 231133 ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

امام جمعه سرپلذهاب:

مسئولین استانی بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین را در سطح ملی و وزارتخانه پیگیری کنند/زیرساخت های لازم در مرز خسروی فراهم است

بازی دراز 1404:امام جمعه سرپلذهاب با بیان اینکه مسئولین استانی بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین را در سطح ملی و وزارتخانه پیگیری کنند، گفت: زیرساخت های لازم برای میزبانی از زائرین عتبات عالیات در مرز خسروی فراهم است.

مسئولین استانی بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین را در سطح ملی و وزارتخانه پیگیری کنند/زیرساخت های لازم در مرز خسروی فراهم است

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین حسینی و میزبانی شهرستان سرپل ذهاب از زائرین عتبات عالیات اظهار داشت : خوشبختانه شاهد این هستیم که مسئولین و استاندار محترم کرمانشاه به جِد پیگیر بازگشایی مرز خسروی هستند و این بازگشایی اتفاق مبارک و یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان کرمانشاه و شهرستان های غرب استان می باشد.

وی افزود: شهرستان مرزی سرپل ذهاب یکی از شهرستان های است که همچنان در طول سالهای گذشته محل گذر زوار امام حسین بوده و انتظار می رود این توفیق در ایام اربعین نیز هم نصیب مردم عزیز کرمانشاه و خصوصا این مناطق باشد.

وی اظهار داشت: تاکنون برای این اتفاق مبارک، پیگیری از سوی مسئولین استانی صورت گرفته، جلسات ابتدایی و مقدماتی برای فراهم کردن مقدمات بازگشایی مرزخسروی به صورت رسمی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شده است و امیدواریم که با تدابیر مسئولین عزیز و عنایت خود امام حسین علیه السلام این‌مرز که ظرفیت بزرگی برای اشاعه فرهنگ اهل بیت و شناخت مردم نسبت به فرهنگ و مکتب امام حسین است نیز  نصیب مردم شود تا نهایت بهره برداری معنوی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه مرز خسروی یکی از قدیمی ترین مرزهاست،و نزدیک مسیر به زیارت عتبات عالیات بشمار می رود،گفت:معتقدیم هرجا زائرامام‌حسین.ع. قدم بگذارد به برکت وجود حضرت امام حسبن.ع. محل این قدوم نزول برکات الهی خواهد شد.

وی عنوان کرد:برای بازگشایی مرز خسروی بخشی از پیگیری ها داخل کشور ایران توسط مسئولین و مردم مقدمات آن فراهم میشود اما

مهمترین بخش آن،  قول مساعدت گرفتن از طرف کشور عراق است که باید به صورت  محکم در سطح ملی و وزارتخانه‌ها پیگیری شود.

امام جمعه شهرستان بیان کرد؛ مرز بین المللی خسروی مرزی است که تمام زیرساخت های آن فراهم است، مرزی است که گذر و طریق از آن نزدیکترین طریق به حرم امام حسین است ،می طلبد دولت محترم به صورت ویژه نسبت به این مسئله ورود داشته باشد و پیگیری و رصد کند که انشالله به فضل خدای متعال در آینده نزدیک شاهد بازگشایی رسمی مرز خسروی و انتظار دیرینه مردم به پایان برسد.