پربازدیدترین ها

کد خبر: 231132 ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

جلسه کارگروه فنی تخصصی بیماری التور (وبا) در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه کارگروه فنی تخصصی بیماری التور (وبا) با حضور معاون سیاسی ، امنیتی فرمانداری سرپل ذهاب و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

جلسه کارگروه فنی تخصصی بیماری التور (وبا) در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سرپل ذهاب سیروس صادقی در حاشیه برگزاری این جلسه در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص بیماری واگیر وبا اظهار داشت : در شهرستان سرپلذهاب تاکنون موردی از بیماری وبا مشاهده نشده است اما در استان‌های همجوار متاسفانه مواردی مشاهده و این موضوع باعث نگرانی و دغدغه مردم شهرستان ما شده که باید ضمن رعایت مسائل بهداشتی به هشدارهای شبکه بهداشت و درمان توجه لازم اعمال گردد .

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری وبا در کشور عراق، و بخصوص در اقلیم کردستان عراق و آمار مبتلایان به این بیماری ضرورت داشت  جلسه ای با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار و تمهیدات اندیشیده شد.

وی افزود: اداره آب و فاضلاب نسبت به کُلرزنی مجتمع های آبرسانی روستایی و آب شهری اقدام کنند، نسبت به تعمیر شکستگی لوله ها و احتمال ورود آلودگی به شبکه آب اقدام شود.

ایشان بیان کرد : جهاد کشاورزی نسبت به آبیاری سبزی کاری در شهرستان حساسیت و نظارت لازم بکار گیرد همچنین دیگر سبزیهای که وارد شهرستان میشود و احتمال آلودگی از آبیاری فاضلاب دارد نیز جلوگیری بعمل آید و همچنین پلیس راه با استقرار اکیپ از ورود دوره گرده ها به شهرستان جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: دهیاران روستاها نسبت به اطلاع رسانی،عدم خرید از دوره گردها، احتمال ورود این بیماری و تهدید سلامت مردم اقدامات لازم انجام دهند.

صادقی گفت: اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان به واحدهای تجاری که عرضه خوراکی(بستنی، آبمیوه، ماهی) دارند هشدارهای لازم دهند تا از ورود احتمالی بیماری وبا پیشگیری  بعمل آید.

وی تاکید کرد: اداره ورزش و جوانان نسبت به استخرهای شنا در سطح شهر، اداره امور آب نسبت به آب سرابگرم ، ارتش مستقر در منطقه سرچشمه آب در قره بلاغ از شنا جلوگیری بعمل آورند.

وی ادامه داد: شبکه بهداشت موظف گردید نسبت به آگاه سازی مردم،در سطح شهر،فضای مجازی نسبت به خطرات بیماری وبا اقدامات و تدابیر لازم بکار گیرد .

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.