پربازدیدترین ها

کد خبر: 231123 ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

برگزاری یادواره و کنگره ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری در سرپل ذهاب/ عرض ارادت مردم شهرستان به ساحت شهدا

بازی دراز 1404:یادواره و کنگره بزرگداشت 11 هزار شهید جامعه عشایری با حضور امام جمعه ، فرمانده سپاه و خانواده معظم شهدا و جانبازان در محل قرارگاه فرهنگی ، اجتماعی حضرت ولیعصر (عج) شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

برگزاری یادواره و کنگره ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری در سرپل ذهاب/ عرض ارادت مردم شهرستان به ساحت شهدا

امام جمعه سرپل‌ذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در یادواره شهدای عشایری شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی خصوصا شهدای عشایر،اظهار داشت:شهدا با خون خود درخت نوپای انقلاب را آبیاری کردند و امروز همه مردم از نعمت این شجره طیبه برخوردار هستند.

وی افزود: انقلاب اسلامی امروز به برکت رهبری امامین انقلاب و خون شهدا تبدیل به الگویی شده که آزادگان جهان در هر نقطه از دنیا به دنبال اجرای تفکرات امامین انقلاب و مبانی انقلاب اسلامی را در کشورهای خود هستند.

ایشان تصریح کرد: در زمانی که تمام دنیای استکبار برای متوقف کردن انقلاب اسلامی اقدام کردند امام راحل دستور حضور در جبهه ها را دادند و ملت ایران به ندای امام لبیک گفتند یکی از قشرهایی که بلافاصله بعد از شنیدن ندای امام لبیک گفتند عشایر غیور ایران اسلامی بودند.

وی ادامه داد: اگر اتحاد ، همدلی ، برادری و اخوت اقشار مختلف مردم و احساس تکلیف نخبگان و فرماندهان عالی نظامی در هشت سال دفاع مقدس نبود قطعا این پیروزی حاصل نمی شد، امثال شهید چمران از بزرگترین دانشگاههای علمی جهان بلند شده و تمام موقعیت اجتماعی خودرا رها می کند و در جبهه حضور می یابد .

فاطمی نسب افزود: در استان کرمانشاه خون برداران اهل حق ، اهل تسنن و تشیع ریخته شد و این خون که نماد همدلی و وحدت و برادری مردم بود نگذاشت که استکبار و صدام ملعون به اهداف خود برسند.

ایشان اظهارداشت: ما بعد از شکست صدام و ابرقدرتهای مستکبر جهان کار خودرا از صفر آغاز کردی، محرومیت‌ها و محدودیتهای جامانده از رژیم سابق وخسارتها و ویرانیهای جنگ تحمیلی روی هم انباشته شده بود اما با همدلی مردم و مسئولین کشور آباد شد و امروز در اوج قله های عزت و اقتدار قرار داریم.

امام جمعه شهرستان گفت: دشمنان انقلاب و نظام امروز باردیگر در برابر ما صف آرایی کرده اما به دلیل اقتدار و توان نیروهای مسلح کشور جرئت رویارویی نظامی را با کشور ندارد و لذا اعتقادات و ایمان و وحدت و برادری ما را نشانه گرفته است.

وی تصریح کرد: دشمن به زعم خود در سال ۱۳۵۹ دچار اشتباه محاسباتی در جنگ تحمیلی شدند اما امروز نیز دشمن در به راه انداختن یک جنگ تمام عیار نرم و ترکیبی دچار اشتباه محاسباتی شده است و در رسیدن به اهداف خود برای درهم شکستن استحکام و برادری و وحدت ما از طریق ایجاد تفرقه در جامعه و بدبین کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب ناکام خواهد شد .

وی گفت: دشمن جنگ تمام عیار ترکیبی را علیه نظام راه انداخته تا مردم را دربرابر حاکمیت ، رهبری و نظام قرار دهد و از آینده کشور ناامید کند و به مردم القاء کند که انقلاب اسلامی توان رفع مشکلات را ندارد.

فاطمی نسب بیان کرد: همه ما می دانیم که در کشور ما مشکلاتی همچون بیکاری ، تورم ، گرانی ، پایین بودن آمار ازدواج و نرخ فرزندآوری وجود دارد همچنان که در کشورهای توسعه یافته هم مشکلاتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه تئوری و تعهد ما این است که در کنار هم تلاش کنیم و نگذاریم که دشمن به اهداف خود برسد ،گفت: عهد دولتمردان و مسئولین کشور براین است که مشکلات را حل کنند و ما هم از مسئولین می خواهیم که مشکلات کشور خصوصا مشکلات اقتصادی مردم را با جامع ترین برنامه ها در سریعترین زمان مرتفع کنند.

وی خاطرنشان شد: دولتمردان وعده رفع مشکلات را دادند و در همین چند ماه گذشته از عمر دولت اقدامات خوب و زیربنایی را در کشور انجام داده اند، قطعا هیچ مشکلی باعث نمی شود که زن و مرد ما شیعه و اهل سنت و اهل حق ما در برابر حاکمیت قرار بگیرند ولی ما از مسئولین انتظار داریم که مشکلات و گرفتاری مردم رفع شود.

وی گفت: مردمی که ۴۳ سال پای انقلاب ایستاده و از آرمانها و ارزشهای انقلاب دفاع کرده اند زیبنده این نیستند که مشکل بی آبی داشته باشند از نعمت گاز محروم باشند در این شرایط آب و هوایی با قطعی برق در فصل گرما مواجه شوند.

فاطمی نسب گفت: ما براساس تفکرات امامین انقلاب شهروند درجه یک و درجه دو و ... نداریم و همه مردم باید از بهترین خدمات برخوردار باشند ،راه شهداء را با دفاع از انقلاب و ارزشها ادامه می دهیم .

وی اذعان داشت: اگر شهدای عشایر ، شهید چمران ها ، شهید سلیمانی ها در عصر ما زندگی می کردند بازهم راه دفاع از انقلاب را انتخاب می کردند تا زمانیکه به شهادت می رسیدند چون کشور ، کشور پرافتخاری است و نظام ما نظام الهی است و هدف ما مقدس است.

امام‌جمعه سرپلذهاب اظهار کرد: یادواره شهداء باید ما را به حضور در مسیر شهداء مصمم تر کند و باید به ما درس بدهد که اگر توفیق شهادت را کسب نکردیم در مسیر شهداء باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال گرفتن فرهنگ ایثار و شهادت از جوانان و نوجوانان کشور است ،گفت:بر همه مردم فرض است که مدافع انقلاب و ارزشها اسلامی باشیم و در این راستا رهبر انقلاب امروز دستور به جهاد تبیین می دهد و این وظیفه همه ما می باشد که در مسیر جهاد تبیین قدم برداریم.
وی افزود: حضور ما در مجالس شهداء تکلیف ما را که شناخت شهداء و راه شهدا و قرارگرفتن در مسیر شده‌است سنگین تر می کند. انقلاب ما برخلاف میل استکبار جهانی به سمت تمدن سازی و وصل شدن به انقلاب جهانی امام زمان(عج) حرکت می کند و ما باید پیاده نظام این حرکت باشیم تا در برابر شهداء سربلند باشیم.

سرهنگ مجتبی کاکایی فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ، امام شهداء و شهدای عشایر گفت: نقش عشایر در حفظ امنیت و آرامش مرزهای کشور بسیار مهم است ،عشایر غیور ایران اسلامی نخستین گروههایی بودند که از تجهیزات خود در دوران جنگ تحمیلی برای مقابله با دشمنان بعثی استفاده کرده و به دفاع از آب و خاک کشور پرداختند.

وی افزود: همچنین شهدای عشایر نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند و تقدیم ده ها هزار شهید از جامعه عشایر کشور مبین این اهمیت می باشد.

وی گفت: عشایر غیور ما امروز نیز با دفاع از مرزهای کشور با دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی راه شهدای خود را ادامه می دهند.