پربازدیدترین ها

کد خبر: 230833 ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

جلسه شورای آموزش و پرورش در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه شورای آموزش و پرورش در سرپلذهاب با حضور فرماندار و اعضای شورا در این شهرستان برگزار شد.

جلسه شورای آموزش و پرورش در سرپلذهاب برگزار شد

فرماندار سرپل ذهاب صدرالله بابلی نیز در این جلسه اظهار داشت : به گفته مقام معظم رهبری، فتح الفتوح انقلاب ، تعلیم و تربیت جوانانی  نخبه و انقلابی است که نسبت به آینده نظام و کشور و انقلاب اسلامی احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: معلم ،یک عالم است زیرا معلم، هدایتگری است که در پرتو هدایت معنوی خود، جامعه را از تباهی می رهاند و ارشاد و نجات افراد بشر جز به دست معلمان خود ساخته، فراهم نمی شود.

فرماندار شهرستان در ادامه بیان کرد: هدف از تشکیل این جلسه تسریع و تسهیل فعالیت های آموزش و پرورش، رفع موانع و جایگاه تحقق و همکاری و هماهنگی دیگر مسئولین با آموزش وپرورش می باشد.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش سرپلذهاب علی اشرف صفری اظهار داشت: شهرستان سرپلذهاب دارای ۱۶ هزار و ۸۶ دانش آموز و یک هزار و ۲۹۶ شاغل در آموزش و پرورش ،شامل معلمان، کادر اداری نیروهای خدماتی در وضعیت‌های مختلف رسمی پیمانی و قراردادی حضور دارند.

وی افزود: در آموزش و پرورش سرپلذهاب نزدیک به ۷۰۰ نفر بازنشسته فرهنگی داریم و بعد از شهرستان اسلام آبادغرب ، این شهرستان یکی از شهرستانهای غرب استان از لحاظ جمعیت دانش آموزانی و فرهنگیان جایگاه خوبی دارا است.

وی عنوان کرد: در طول دو سال گذشته بحث بیماری کرونا موجب تعطیلی مدارس و ادامه روند آموزش در برنامه مجازی شاد شد و علارغم تلاش های مضاعف فرهنگیان ، متاسفانه دانش آموزان در بستر یادگیری آسیب های زیادی در حوزه های تربیتی و آموزشی وارد شد و به همین دلیل وزیر آموزش و مرورش اعلام کردند از چهاردهم فروردین سال جاری باید مدارس به صورت حضوری بازگشایی بشود و این اتفاق افتاد و خدا را شکر اولیا محترم و همکاران  نیز استقبال بسیار خوبی انجام دادند و دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: در جلوهای برتر معلمی ۷۱۰ نفر فرهنگی شرکت کردند که عملکرد نزدیک به ۹۴ نفرشان مورد ارزیابی قرار گرفتند و ۶۴ نفر آنان در مرحله شهرستانی منتخب شدند و ازاین مجموع سه نفر به استان راه پیدا کردند.

صفری در ادامه برگزاری آزمون استخدامی در تاریخ پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت ماه در ۱۲ حوزه آزمون و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از مهمترین فعالیتهای آموزش و پرورش شهرستان نام برد.  

وی در پایان گفت: از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه امتحانات پایانی  مقاطع تحصیلی آغاز شده است پایه  ششم بصورت منطقه ای و و پایه نهم بصورت استانی و پایه دوازدهم بصورت کشوری می باشد.