پربازدیدترین ها

کد خبر: 230804 ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان سرپلذهاب مطرح کرد:

شرح فعالیت و خدمات رسانی به مشترکین آب و فاضلاب شهری و روستایی در سرپلذهاب

بازی دراز 1404:رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان سرپلذهاب گزارشی از فعالیت و خدمات رسانی به مشترکین آب و فاضلاب شهری و روستایی در سرپلذهاب شرح داد.

شرح فعالیت و خدمات رسانی به مشترکین آب و فاضلاب شهری و روستایی در سرپلذهاب

نورالدین احمدیان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: رسالت کار آب و فاضلاب تعمیر و توزیع آب شُرب شهر و روستاهای شهرستان سرپل ذهاب را با جمعیتی حدود ۸۵ تا ۹۰ هزار نفر است.

وی افزودذ دفع بهداشتی شهرسرپلذهاب۹۷درصد به صورت مُدرن انجام و تسویه خانه فاضلاب در شهرستان فعال و مهیاست.

وی گفت: تعداد مشترکین آب روستایی شهرستان سرپل ذهاب ۱۹۷ روستا با ۱۲ هزار مشترک روستایی و تعداد مشترکین شهری  با ۱۸ هزار مشترک و  جمعیت ۵۲ هزار نفر است.

وی گفت: آبرسانی به روستاهای غیرتحت پوشش به تعداد ۱۵ روستا به صورت تانکر سیار روزانه آب مورد نیاز تامین میشود.

ایشان تصریح کرد: تعداد ۳۵ مجتمع روستای با فعالیت ۲۴ نفر اپراتور خدمات روستایی انجام میشود، همچنین ۱۲ پروژه فعال در جهت تنش آبی و توزیع آب با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان در حال اجراست ، از این تعداد حداکثر با ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی فعال هستند.

احمدیان بیان کرد: مقدار ۱۴هزار و ۵۰۰ متر لوله برای اجرای شبکه آب بخش قلعه شاهین توسط بنیاد علوی به انبار امورآب شهرستان تحویل و در انتظار تعیین پیمانکار مربوطه هستیم.

ایشان گفت: لایه روبی چشمه آب سرابگرم هفته گذشته انجام شد و وضعیت آب شرب شهرستان مطلوب و بهداشتی میباشد ، علاوه بر شهرسرپلذهاب،شهرستان قصرشیرین با جمعیت ۱۱۵ هزار نفر نیز از چشمه آب سرابگرم بهره مند هستند.

وی عنوان کرد: در اجرای پروژه های، خط انتقال آب سرابگرم به شهر سرپلذهاب، پروژه قورچی باشی ،کانی عزیز و پیران مشکلات اجتماعی و معارض وجود دارد که جهت تسهیل در اجرای کار نیاز به همکاری است.

وی ضمن اشاره به شعار وزارت نیرو "آب است ولی کم است" گفت: در سطح روستاهای شهرستان مشکلات آب شرب وجود دارد، تعدادی از مشترکین اقدام به برداشتن کنتور آب کرده و فشار آب بصورت متعادل تقسیم نمیشود و همین عدم همکاری باعث نارضایتی مشترکین در منطقه شده، ضمن اینکه آمادگی برای مدیریت آب از سوی اداره آب و فاضلاب وجود دارد ولی مستلزم هزینه است.

احمدیان اظهار داشت: برای شبکه جمع آوری فاضلاب شهر سرپلذهاب اعتباری در سال گذشته و امسال تخصیص داده نشده و برای جوابگوی مطالبات مردم مستلزم اعتبار دولتی است که در این راستا ۱۰ میلیارد تومان برآورده شده است که امیدواریم با پیگیری های فرمانداری سرپلذهاب به نتیجه رضایت بخشی ختم شود.