پربازدیدترین ها

کد خبر: 230798 ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب خبر داد:

شناسایی ۸ مورد بیماری سالک در شهرستان/ تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری های واگیر اندیشیده شده است

بازی دراز 1404:رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب از شناسایی ۸ مورد بیماری سالک در شهرستان خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری های واگیر اندیشیده شده است.

شناسایی ۸ مورد بیماری سالک در شهرستان/ تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری های واگیر اندیشیده شده است

دکتر شهرام روشنی نژاد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از ۸۱ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت شهرستان، ۹۸ درصد دُز اول،۷۹ درصد دُز دوم، ۴۵ درصد دُز سوم واکسن کرونا تزریق کرده اند.

وی افزود: از ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت ماه هفته جهانی واکسیناسیون با شعار "زندگی طولانی برای همه با واکسیناسیون" نام گذاری شده است .

وی اشاره کرد:علاوه بر واکسن کرونا برای ۹ بیماری، دیفتری،کزار، سرخک،سرخچه،سیاه سرفه،اوریون،فلج اطفال،سل و نوع هپاتیت در کشور واکسیناسیون صورت میگیرد و همگام با کل جهان برای ریشه کنی این بیماری ها تلاش میکنیم و جمهوری اسلامی از معدود کشورهای است که قدرت ساخت واکسن را دارد .

وی اظهار داشت: در قدیم الایام سرپلذهاب کانون بیماری سالک بوده و آمار سال ۹۹ تعداد ۴۱ نفر، در سال ۱۴۰۰، تعداد ۴۲مورد و در سال جاری تاکنون ۸ مورد شناسایی شده و در این راستا سم پاشی ،طعمه گذاری و جونده کُشی با اعتبار۳۰۰میلیون تومان برنامه ریزی شده است.

وی در پایان از شهرداری شهر درخواست کرد همچون سالهای گذشته همکاری لازم بعمل آورده  و در جمع آوری نخاله ها و زباله های شهری نهایت تلاش و همکاری داشته زیرا که این کانون ها موجب انتقال سالک می شوند.