پربازدیدترین ها

کد خبر: 230797 ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

رئیس جهاد کشاورزی سرپلذهاب مطرح کرد:

تشریح عملکرد کنترل و نظارت جهاد کشاورزی از بازار در شهرستان

بازی دراز 1404:رئیس جهاد کشاورزی سرپلذهاب عملکرد کنترل و نظارت جهاد کشاورزی از سطح بازار در شهرستان را تشریح کرد.

تشریح عملکرد کنترل و نظارت جهاد کشاورزی از بازار در شهرستان

دکتر نعمت دارابی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بر اساس قانون انتزاع از دی ماه ۱۴۰۰ نظارت و کنترل بازار ۲۵ قلم کالای خوراکی در حوزه تولیدات، به جهاد کشاورزی واگزار شد در این راستا بر اساس دستورالعمل ابلاغی، جهاد کشاورزی شهرستان اقدام به تشکیل کارگروهی متشکل از مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی و  ۳۵ نفر از بسیجیان نمود.

وی افزود: از همان ابتدا نسبت به رصد بازار کنترل و نظارت بر قیمت‌ها جلوگیری از احتکار کالا گرانفروشی و عدم درج قیمت کنترل کیفیت و همچنین موازین بهداشتی در میوه فروشی و قنادی ها،مرغ فروشی ها،قصابی ها، مراکز توزیع خوراک دام مراکز عرضه و تولید نهاده‌های کشاورزی ازجمله سم و کود انجام وظیفه می کنیم.

وی به وظایف کارگروه تنظیم بازار اشاره کرد و افزود: تنظیم بازار و کارگروه تنظیم بازار در دو بخش بحث نظارت و کنترل قیمت‌ها و عرضه اقلام تنظیم بازار با هدف تعادل بخشی به بازار فعالیت دارد.

وی عنوان کرد: در بخش نظارت و کنترل قیمت‌ها در ابتدا با تشکیل ۹ اکیپ بازرسی در ۳۵ نقطه از سطح شهر، از ابتدا تاکنون ۱۸۰۰ گشت و بازدید با حضور بسیجیان، همکاران جهاد کشاورزی، از سطح قنادی ها و میوه فروشی ها و سایر صنوف انجام دادیم.

وی ادامه داد: از ابتدا تاکنون در مجموعه  ۹۸۶۴ فقر بازرسی از مغازه‌ها و صنوف انجام شده ،تعداد۵۳۲۹ فقره بازرسی هایی که با تذکر در ارتباط با درج قیمت رعایت موازین بهداشتی گرانفروشی و غیره بوده، ۲۵۹ تعداد بازدید منجر به تشکیل پرونده شده، ۱۸۶ فقره گرانفروشی به ارزش مبلغ ریالی ۳۸۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و همچنین ۳۶ فقره عدم رعایت موازین بهداشتی با ارزش ریالی ۲۰۰ میلیارد ریال ، ۱۰ فقره کم فروشی به ارزش ریالی ۱۲۰ میلیارد ریال، در این راستا کشف ۳ تن و ۸۴۹ کیلو انواع مواد خوراکی تاریخ گذشته و فاید داشتیم که با کمک بهداشت معدوم‌گردید.

دارابی گفت: بصورت ماهانه  ۴ گشت مشترک با اداره بهداشت، جهت پذیرش و بررسی وضعیت بهداشتی نانوایی‌ها مغازه داریم،همچنین نیز ۶۶۰ مشترک با همکاری فرمانداری و سایر ادارات در ارتباط با واحدهای خواربارفروشی سطح شهر و همچنین ۴ گشت مشترک در ماه در ارتباط با بررسی و قصابی ها، شیرینی فروشی ها و نان صنعتی داریم.

وی اضافه کرد: چهار واحد صنفی که اقدام به احتکار مواد خوراکی و مورد نیاز مردم در این شرایط التهاب بازار کرده بودند، تقریباً ۹۸۰ کارتن ماکارونی، ۱۰ تن روغن خوراکی ، ۲۳۵ گونی برنج ده کیلویی تنظیم بازاری بود کشف کردیم و در ادامه با دستور غذای و همکاران در بین مردم تقسیم کردیم.

وی گفت: در بخش عرضه اقلام تنظیم بازار با هدف تعادل بخشی، از ابتدای امسال تاکنون ۷۰۰ تن برنج، ۷۰ تن شکر، ۴۰ تن قند،۲۰ تن گوشت منجمد و مرغ، ۵۰ تن پرتقال و سیب با قیمت تنظیم‌بازار توزیع شده است.

وی افزود: با عقد قرارداد با یکی مرغداری های شهرستان، روزانه یک تن و ۳۰۰ کیلو تخم مرغ از طریق  ۴۰ نماینده در سطح شهر با قیمت ۴۳ هزارتومان در دسترس خرید مردم قرار گرفت و همچنین روزانه ۴تن مرغ گرم از کرمانشاه تهیه و در سطح شهر در اختیار مردم قرار میگرفت و خوشبختانه افزایش قیمت گوشت و مرغ نداشتیم.