پربازدیدترین ها

کد خبر: 229791 ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶

امروز صورت گرفت:

سرکشی از خانواده شهیدان والامقام آرایشی و مادر بزرگوار این شهیدان به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س)

بازی دراز 1404:سرکشی از خانواده شهیدان والامقام آرایشی و مادر بزرگوار این شهیدان به مناسبت شهادت حضرت ام البنین(س) با حضور امام جمعه ،فرماندار،فرمانده سپاه ناحیه و ریئس بنیاد شهید شهرستان -حوزه مقاومت بسیج حضرت خدیجه (س)ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

سرکشی از خانواده شهیدان والامقام آرایشی و مادر بزرگوار این شهیدان به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س)

امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این دیدار معنوی گفت: مادران شهدا الگوی از صبر و استقامت هستند که خود نیز پیرو مکتب حضرت زینب .س. بوده و برای حفظ اسلام ناب محمدی.ص. از جان فرزندان خود گذشتند.

وی با بیان اینکه تکریم‌ مادران شهدا از وظایف همگان است، گفت: مادران شهدا در کنار رشادت های رزمندگان اسلام حامیانی معنوی بودند که با به جان خریدن سختی های جنگ نقشی بی بدیل عهده دار شدند.

فرماندار سرپلذهاب نیز در ادامه گفت:مسیر جبهه و نبرد با صبر و شکیبایی و بدرقه مادران شهدا شکل خاصی گرفت و باعث شد رزمندگان جوان از جان و مال خود بگذرند و راهی جنگ با دشمنان اسلام شوند.

نورالدین فرزادی پور گفت: امروز وفات حضرت ام البنین.س. به‌عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شده و فرصتی برای پاسداشت منزلت آن بانوی فداکار و تکریم از مادران و همسران شهیدی است که به ندای پیر و مراد خود حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفتند و در دوران انقلاب و دفاع مقدس همسران رشید و فرزندان برومند خود را برای فداکاری و جان‌نثاری در عرصه‌های مختلف آماده و تشویق کردند.

فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب سرهنگ نوروز اکبری نیز در ادامه گفت: شجاعت، صبر، استقامت و پیروی از ولایت مقام معظم رهبری مارران شهدا،  همواره منادی، مروج و علمدار خط سرخ شهیدان و اهداف و آرمان‌های والای آنها هستند.

وی بیان کرد: مادران و همسران شهدا بسترساز فعالیت‎های مهمی در کشورمان هستند، در دوران هشت سال دفاع مقدس این مادران فرزندانی تربیت کردند که در مبارزه با استکبار و طاغوت، جنگ تحمیلی بدون هیچ هراسی از جان و خانواده خود گذشتند و امروز بدون شک آنان الگوی یک ملت انقلابی هستند.

لازم به ذکر است در این دیدار با مادر شهیدان آرایشی (رضا ،کیومرث، اسماعیل،  مجتبی،  محسن)  که در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه سال ۶۲ توسط بمباران هوای در اسلام اباد غرب به درجع رفیع شهادت نائل آمدن دیدار بعمل آمد.