پربازدیدترین ها

کد خبر: 229765 ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

مدیرکل شرکت گاز استان کرمانشاه مطرح کرد:

پروژه گازرسانی در روستاهای سرپلذهاب روند قابل قبولی دارد/ بیش از ۱۲ میلیارد تومان هزینه پروژه های جدید گازرسانی در روستاها شده است

بازی دراز 1404 :مدیرکل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: پروژه گازرسانی در روستاهای سرپلذهاب روند قابل قبولی دارد و بیش از ۱۲ میلیارد تومان هزینه پروژه های جدید گازرسانی در روستاها شده است.

پروژه گازرسانی در روستاهای سرپلذهاب روند قابل قبولی دارد/ بیش از ۱۲ میلیارد تومان هزینه پروژه های جدید گازرسانی در روستاها شده است

آقای سیروس شهبازی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: امروز بازدیدی از پروژه های در دست اجرا در شهرستان سرپل ذهاب را داشتیم، خوشبختانه کارها روند خوبی دارد در بحث گازرسانی به روستاهای دشت ذهاب تقریبا ۸۰ روستا در مرحله اجرا هستند و کار شبکه داخلی انجام شده و بحث گازرسانی به خطوط اصلی مانده که طبق برنامه زمانبندی که همکاران زحمتکش و در مجموعه واحد اجرای طرح‌ها مشاورین تهیه کردند قطعا به سرانجام خواهد رسید.

وی افزود: گازرسانی روستای بریموند  در مرحله مناقصه است، اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده و با این انتخاب پیمانکار این پروژه به عملیات آن اجرایی کنیم و مردم عزیزمان بتوانند از این نعمت برخوردار باشند.

ایشان تصریح کرد:گاز رسانی به روستا پیران مشخص پیمانکار آن شده و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان شروع به کار می کنند.

وی ادامه داد: تعدادی موانع و معارضین محلی از کشاورزان سرراه پروژه هاست و همچنین اخذ مجوزهای لازم از ادارات مختلف مواردی که در این راستا خواهش دارم همکاری همراهی را داشته باشند تا مجموعه شرکت گاز استان کرمانشاه در جهت خدمت رسانی گام بردارد.

وی تاکید کرد: این روزها مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف بارها با عناوین مختلف به مردم یادآوری کردیم  که هدف اصلی رفاه و آسایش مردم و امور مشترکین عزیز است لذا مشترکین  هم باید رعایت نکات ایمنی را داشته باشند و آنها هم که بارها تکرار شده با رعایت یکسری نکات مهم میتواند جان و مال خود و خانواده‌شان را از خطری ایمن کند .

وی بیان کرد: آن چیزی که در مجموعه شرکت ملی گاز ایران بعنوان متهم ردیف اول شناخته میشود بحث دودکش ها هست که انشالله عزیزانی که میخواهند از وسایل گرمایشی استفاده می‌کنیم حتماً قبل از استفاده از وسایل گرمایشی در این مسیر دودکش را چک کنند.

وی به اصلاح الگوی مصرف اشاره کرد و گفت:  در کشور ما که تقریبا ۷۰۰ میلیون جمعیت برابر با چین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیارد ی گاز مصرف می‌کنند به اندازه ۱۲ کشور اروپایی گاز مصرف دارد .

شهبازی گفت: سالانه مصرف انرژی در کشور ما شش برابر جهانی است انتظار ما از مشترکین، از مصرف‌کننده این است که رعایت الگوی مصرف و همچنین مدیریت مصرف را داشته باشد.

وی اظهار داشت:مشترکبن می توانند با رعایت و اصلاح الگوی مصرف در اقتصاد خانواده شان و در اقتصاد کشور سهیم باشند بتوانند کمک به اقتصاد کشور کند از جمله مواردی که میتواند کمک کند دما بین ۱۸ تا ۲۱ درجه است، با کاهش هر درجه از دما پیش بینی شده که پنج درصد از مصرف گاز صرفه‌جویی داشته باشیم که این هم در بخش اقتصادی و هم در بخش نگهداری می‌تواند به ما کمک کند.