پربازدیدترین ها

کد خبر: 229131 ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴

جلسه هم اندیشی روحانیون اهل تشیع و اهل سنت در گرامیداشت هفته وحدت در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه هم اندیشی روحانیون اهل تشییع و اهل سنت در گرامیداشت هفته وحدت در مصلی نماز جمعه شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

جلسه هم اندیشی روحانیون اهل تشیع و اهل سنت در گرامیداشت هفته وحدت در سرپلذهاب برگزار شد

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۹ حضرت نبی اکرم (ص) سپاه کرمانشاه سردار مجتبی کرمی در این جلسه گفت: خیر و برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایجاد وحدت مابین تمام فِرق دینی و مذهبی خصوصا اهل حق و اهل تسنن و شیعه است .

وی افزود:لشکر بیست و نهم در راستای انجام وظایفی که دارد،فراتر از ابعاد عمیق امنیتی، در بحث مسائل فرهنگی با تدابیری که از طرف سلسله مراتب مجموعه لشکر ابلاغ شده برنامه‌هایی سالیانه هم از طرف قرارگاه مرکزی امام حسین.ع وهم از طرف نیروی زمینی قرارگاه نجف، در نظر دارد.

وی افزود: این مجموعه برنامه‌ها در راستای همایشهای وحدت بین علما روحانیون متنفذین و نخبگان اهل تشیع و اهل تسنن است که امروز این برنامه در شهرستان سرپلذهاب با دعوت از همه ائمه جمعه و جماعات اهل شیعه و اهل تسنن و با هدف استفاده از نقطه نظراتشان در راستای هرچه بهتر ایجاد وحدت بین شیعیان و اهل تسنن انشاالله برگزار شده که بتوانیم قدمی برداریم.

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی در ادامه در این مراسم صاحب نظران و متفکران و علمای فریقین در کنار هم گرد هم آمدند هم بااسلام تجدید وحدتی باشد و هم راه‌های نفوذ دشمن در بین جوامع اسلامی را بررسی کنند.

وی بیان کرد: امروزه دشمنان ما در سراسر دنیا هم قسم شدند که با اختلاف افکنی در بین جوامع اسلامی و بین مسلمانان بخواهند به اهداف شوم خود برسند و در این میان هفته وحدت فرصتی است که تمام توجه‌ها و سناریوهای دشمنان را خنثی کند .

وی تاکید کرد: بیش از هر زمان جامعه اسلامی نیاز به وحدت دارند و امیدواریم که خروجی چنین جلسات باعث اتحاد و برادری بیشتر در بین مسلمانان باشد.

وی ادامه داد: امروزه علمای فریقین به نوعی بیشترین مسئولیت را برعهده دارند و امیدوارم که با هوشیاری و بصیرت و آگاهی شاهداین باشیم که روز به روز اتحاد و برادری در بین مردم و مذاهب مختلف اسلامی بیشتر و بیشتر شود.

حجت الاسلام حجت اله فاضلی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه گفت: نقش وحدت در امنیت مناطق بسیار حائز اهمیت است آنچنان که هرجا وحدت و همدلی باشد امنیت پایدار است.

وی افزود: یکی از مولفه های امنیت پایدار، وحدت جامعه و آحاد مردم است که همه وظیفه داریم برای تقویت این وحدت که حاکم است صیانت کنیم و هوشیاری و بصیرت لازم را به خرج بدهیم که دشمنان خصوصا در این  یک دهه اخیر تحریکات و با تحققات ویژه ای که برای ایجاد انشقاق بین جوامع اسلامی دارند و تلاش می‌کنند این تحریکات آنها در فضای مجازی و ماهواره ای آنان، وحدت جامعه اسلامی را خدشه دار نکنند.

وی بیان کرد: بین اهل سنت و تشییع در عمل در استان‌ به اندازه وحدت است و در این میان میزان شهدای که اهل سنت در دفاع از نظام ما در جنگ تحمیلی تقدیم نظام کردند بهترین گواه و وجود وحدت بین شیعه و اهل سنت و ایمان به این وحدت در عمل و اعتقاد دارد.

وی در پایان گفت: امیدواریم  در سایه وحدت و همدلی تمام نقشه‌های که دشمنان در منطقه دارند نقش بر آب شود و گام دوم که ایجاد تمدن اسلامی است و اتحاد ملل اسلامی و اتحادیه اسلامی در جهان است، محقق شود.

وی افزود: آحاد و گروه ها و جریانات اسلامی به این مهم توجه کنند و برای وحدت اسلامی را قدم به قدم بردارد.

ماموستا غلامی امام جمعه اهل سنت قصرشیرین در ادامه اظهار داشت:وحدت کلمه رمز پیروزی اسلام است وحدت همیشه تاکید قرآن کریم بوده است.

وی افزود: این ماه ماه ولادت پیامبر علیه السلام است پیامبری که دستور وحدت را از قرآن برای ما امت اسلام آورده است پیام آور وحدت بوده است.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی امام رحمت الله علیها این پیام را زنده کردند به نام هفته وحدت،تا  امت اسلام در امان باشد.

وی گفت: دوری از تفرقه یکی از نشانه‌های درایت و انسجام امت اسلامی است که ما از تفرقه و اختلافات قومی دوری کنیم چرا که همیشه وحدت باعث عزت بوده و تفرقه هم باعث ذلت و انشقاق امتها .