پربازدیدترین ها

کد خبر: 229130 ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴

فرماندار شهرستان سرپلذهاب:

۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند/ همراهی و مشارکت مردم در رعایت پروتکل ها الزامیست

بازی دراز 1404:فرماندارشهرستان سرپلذهاب گفت:۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند و در این راستا برای کنترل شرایط و تغییر رنگ قرمز کرونایی شهرستان همراهی و مشارکت مردم در رعایت پروتکل ها الزامیست.

۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند/ همراهی و مشارکت مردم در رعایت پروتکل ها الزامیست

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: علیرغم همه تلاش‌ها و اقداماتی که صورت گرفته متاسفانه هنوز وضعیت شهرستان قرمز هست و این در حالیست که تلاش می‌کنیم که این رنگ بندی را تغییر بدهیم اما برای تحقق این اتفاق حتماً به همراهی و مشارکت مردم نیاز داریم و همچنین تدابیر لازم‌را عملیاتی کنیم .

وی افزود: در جلسه امروز مصوباتی که برای دستگاه‌های اجرایی تعریف شده بود آنهایی که اقدام کرده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند و آنهایی که کوتاهی داشتند تذکر لازم دادیم که مسئولین اگر چنانچه به وظیفه شان عمل نکنند و کوتاهی داشته باشند مورد برخورد و اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

ایشان ادامه داد: مهمتر از همه اینها همراهی و مشارکت مردم هست که خوشبختانه در موضوع واکسیناسیون مردم همراهی خوبی داشتند و این امید را ایجاد کرد که  به تازگی به صددرصد واکسیناسیون برسیم و لازم ذکر است تا به امروز حدود ۸۰ درصد از افراد واجد شرایط واکسن گرفتند و امید است به یاری خدا تعداد کم باقیمانده هم با سرعت واکسینه شوند.

ایشان تصریح کرد: سیستم ارائه خدمت واکسیناسیون  هم به صورت ایستگاه‌های ثابت و هم به صورت سیار فراهم کردیم که در دسترس قرار بگیرد و مردم به سهولت دسترسی لازم را برای واکسیناسیون پیدا کنند.

وی اظهار داشت: بازگشایی مدارس هم بر اساس پروتکل هایی که ستاد کرونا کشور تعریف کرده و جزو برنامه‌های شهرستان است در دیتور کار یرار میگیرد و در این راستا امروز آموزش و پرورش موظف کرده ایم که آنچه را که قانون معین کرده مبنای عمل قرار بدهند و تصمیمات حتماً منطبق با مقرراتی باشد که وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرده چون سلامتی مردم برای ما مهم هست .

فرماندار شهرستان بیان کرد: وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان هم از وضعیت مطلوبی برخوردار است در مجموع از سی‌ام مهرماه به بعد رشد واکسیناسیون مناسب بوده و حدود ۱۰ درصدنسبت به ماه قبل رسد داشتیم.

وی گفت: از این طرف متاسفانه این بحث تهدیدی که موج ششم کرونا برای کشور ایجاد میکند انتظار داریم مردم خصوصاً کسبه و بازاریان همراهی کنند و همچنین مهمتر از همه مردم مراسمات شادی را محدود برگزار کنند و از طرف دیگری اگر رعایت آن پروتکل‌ها صورت نگیرد و تجمعات به واسطه این مجالس شاد توسعه پیدا کند این هم یک تهدید جدی برای شیوع بیماری کرونا است و همچنین مراسمات ترحیم  از تهدیدات جدی بیماری کرونا هست که برای این موضوع هم تدابیر جدی تری در نظر گرفتیم و سعی و تلاشمان بر این هست این تدابیر رو عملیاتی کنیم و سخت‌گیری ها بیشتر شود.

وی در پایان گفت:از مردم شریف و نجیب خواهش دارم همچنان که می‌بینند هر روز شاهد گرفتار شدن بعضی از همسایگان دوستان و آشنایانشان به این بیماری هستند از حضور در چنین مراسماتی پرهیز کنند و کسانی هم که مصیبتی بر آنان وارد شده دامنه دعوت ها را محدود به اعضای درجه یک خانواده هایشان بکنند و این وضعیت را مدیریت کنند.

فرزادی پور گفت:با تهدید موج ششم در شهرستان قطعاً محدودیت ها سخت تر و اعمال قانونی هم جدی‌تر خواهد شد که امیدواریم این مرحله نداشته باشیم بلکه وضعیت شهرستان را شفاف‌تر و در واقع بهتر کنیم.