پربازدیدترین ها

کد خبر: 229099 ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱

در حضور وزیر کشور رخ داد

سیلی یکی از حاضرین به استاندار/ تنش در مراسم معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی

در مراسم معارفه زین‌العابدین خرم رضوی که صبح امروز با حضور وزیر کشور برگزار شد، یکی از شرکت کنندگان در مراسم که گفته می شود از کارکنان سپاه عاشورا است با رفتن بر روی سن اقدام به زدن سیلی به صورت استاندار جدید کرد.

سیلی یکی از حاضرین به استاندار/ تنش در مراسم معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی

در آیین معارفه زین‌العابدین خرم رضوی استاندار آذربایجان شرقی با حضوراحمد وحیدی، وزیر کشور، یکی از شرکت کنندگان با رفتن بر روی سن، به صورت وی سیلی زد. هنوز انگیزه او از این اقدام مشخص نشده است. گفته می شود ضارب همرزم استاندار جدید بوده که در کارگزینی کار می کرده است.

 فرد حمله کننده به استاندار جدید آذربایجان شرقی، که گفته می شود یکی از کارکنان سپاه عاشوراست که بنا بر دلایل شخصی این اقدام را انجام داده است.

در همین حال استاندار جدید آذربایجان شرقی در واکنش به این حرکت، با آرامش به ادامه سخنرانی خود برای حضار پرداخت و اعلام کرد که قبل از مراسم احتمال برخی حاشیه سازی ها را می داده که به دلیل اهمیت برنامه ترجیح داده است مراسم تودیع و معارفه تعطیل نشود. 

حاضران در سالن اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز نیز در واکنش به این اتفاق با سر دادن شعارهایی از قبیل «استاندار ولایی، حمایتت می کنیم»، از خرم اعلام حمایت کرده و نمایندگان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه نیز به طور دسته جمعی با حضور روی سن از استاندار جدید آذربایجان شرقی اعلام حمایت و دلجویی کردند.

در ادامه، این مراسم به تنش کشیده شد و گروههای مختلفی از شرکت کنندگان در مخالفت و موافقت  با استاندار جدید شعار دادند.

واکنش استاندار جدید به تنش در جلسه معارفه بعنوان استاندار
خرّم رضوی استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: عامل هتک حرمت خود در آیین معارفه را بخشیدم و شکایتی از او ندارم.

زین العابدین خرم ( استاندار جدید آذربایجان شرقی ) کیست؟
امروز زین العابدین خرم با حضور وزیر کشور رسما استاندار جدید آذربایجان شرقی و جایگزین پورمحمدی شد.
 
زین‌العابدین رضوی خرم (زاده ۱۳۴۵ شاهین دژ) سیاستمدار ایرانی است که در ۲۵ مهر ۱۴۰۰ هیئت وزیران دولت سیزدهم به عنوان استاندار آذربایجان شرقی به وی رأی اعتماد دادند.


خرم متولد ۱۳۴۵ و دانش‌آموخته کارشناسی مدیریت برنامه‌ریزی و کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک است.

وی از رزمندگان و جانبازان جنگ ایران و عراق می‌باشد. مدتی نیز در سال‌های ابتدایی گسترش داعش به عنوان‌ مدافع حرم در سوریه حاضر گردید که به‌ همراه تنی چند از فرماندهان سپاه به اسارت نیروهای داعش درآمد که مدتی بعد با رایزنی‌های صورت گرفته آزاد شدند.
وی فرماندهی سپاه شهدا آذربایجان غربی و سپس فرماندهی سپاه عاشورای تبریز، عضویت مؤثر در شورای تأمین و شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی و شرقی را در کارنامه دارد و درجه نظامی او سرتیپ دوم پاسدار است.

۲۵ مهر ماه ۱۴۰۰ هیئت دولت به رضوی خرم برای استانداری آذربایجان شرقی رأی اعتماد داد.