پربازدیدترین ها

کد خبر: 229092 ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱

فرماندار سرپلذهاب:

اعمال جدی محدودیت های کرونایی برای افراد قانون شکن/ واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین عامل ریشه کنی بیماری کرونا است

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب با بیان اینکه محدودیت های کرونایی برای افراد قانون شکن اعمال میشود گفت: واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین عامل ریشه کنی بیماری کرونا است.

اعمال جدی محدودیت های کرونایی برای افراد قانون شکن/ واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین عامل ریشه کنی بیماری کرونا است

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اعمال محدودیت‌های متعدد در طی برنامه‌های گذشته تاکنون نتیجه دلخواه را در پی نداشته و در آسیب‌شناسی که در این خصوص داشتیم به نتیجه رسیدیم نقش اصلی را مردم ایفا می کنند و اگر مشارکت و همراهی مردم را نداشته باشیم هر گونه محدودیتی بی نتیجه است و تاثیر لازم را نخواهد داشت.

وی افزود: در این جهت رویکرد ستاد کل مقابله با کرونا در شهرستان نسبت به گذشته متفاوت شده و سعی ما بر این است که به هر طریق ممکن با بطن جامعه ارتباط قوی تری را ایجاد کنیم به سراغ شخصیت های تاثیرگذار برویم در وحله اول نشستی با بزرگان اهل سنت داشتیم تا از ظرفیت تاثیرگذاری و نفوذ معنوی ماموستاها استفاده بکنیم و قول مساعدت و همراهی لازم را دادند.

وی ادامه داد: در روز جمعه هفته قبل گروه‌های واکسیناسیون سیار را به محل  ۶مسجد فعال با جمعیت بیشتر در نماز جمعه‌های برادران و خواهران اهل سنت فرستادیم که دسترسی به واکسن را ساده‌تر و سریع‌تر اجرایی کنیم و نتیجه مطلوبی داشته باشیم.

فرزادی پور گفت: جلساتی با تعدادی از متنفذین و افراد فعال اجتماعی در طبقات و فرهنگ مختلف برگزار کردیم همچنین نشستی با دهیاران که اخیراً توسط شوراها یا ابقا شدند یا پیشنهاد شدند و طی چهار جلسه به لحاظ محدودیت های کرونایی در دهستان های مختلف جلسه رو به تفکیک دستگاه‌های مختلف برگزار کردیم علاوه بر آن تاکید به ایجاد یک رویه هماهنگ و اشرافیت بیشتر به وظایف دهیاران به موضوع مقابله با کرونا و مهار مراسمات فواتح و مجالس ترحیم تاکید جدی داشتیم و از ظرفیت دیگران هم استفاده میکنیم که استفاده به نحوی باشد بتوانیم میزان تجمعات در مراسمات مختلف را مدیریت کنیم و به حد مطلوبی کاهش و تاثیر گذار باشد و شاهد تغییر رنگ کرونا در شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان بیان کرد: هم چنین دیداری با هیئت‌های ورزشی داشتیم  که امیدوارم نتیجه این اقدامات تاثیرات مثبتی را در فرهنگ عمومی مردم بگذارد،همچنین با تاکید بر پیگیری، موضوع را با اتحادیه اصناف در میان گذاشتیم و اصناف موظف کردیم اداره صنعت و معدن و تجارت را موظف کرده ایم که با کسبه فاقد کارت واکسن  برخورد لازم را داشته باشند و از ادامه فعالیت کسبی جلوگیری کند.

وی اظهار داشت: دولت مدیران را موظف کرد کارمندان دولت  که واکسن نزدند و فاقد کارت واکسن هستند از ورودشان به دستگاه دستگاه مربوطه جلوگیری کنند و عدم حضورشان را هم به منزله غیبت محسوب نمازد و قطعاً موجب برخورد در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت خواهد بود .

ایشان ادامه داد: تمام ظرفیت شهرداری را موظف کرده ایم که هیئت واحد اجرائیات با عوامل دستفروش فاقد ماسک برخورد قانونی کنند .در این راستا اگر این اقدامات همپوشانی خوبی داشته باشد و همه با هم به نحو مطلوب کار کنند قطعاً تاثیر مناسبی را در سطح شهرستان خواهد داشت.

وی در پایان گفت: مجدداً برای چندمین بار از مردم عزیز و شریف و نجیب شهرستان خواهش و تمنا دارم به خاطر خودشان بخاطر سلامتی دیگران موجب ضرر و زیان جسمی و جانی به مردم نشوند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و مشارکت داشته باشند تا ریشه کنی کامل این بیماری منحوس.