پربازدیدترین ها

کد خبر: 228836 ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹

گزارش:

موج فراگیر پارک خودروهای سنگین در خیابانهای اصلی شهرسرپلذهاب/ شهرستان از نبود پارکینگ های اختصاصی رنج می برد

بازی دراز 1404:عدم پارکینگ خودروهای سنگین در شهرستان سرپل ذهاب شهروندان را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است،موج فراگیر پارک خودروهای سنگین در خیابانهای اصلی شهر معضلات اجتماعی به بار آورده است.

موج فراگیر پارک خودروهای سنگین در خیابانهای اصلی شهرسرپلذهاب/ شهرستان از نبود پارکینگ های اختصاصی رنج می برد

این روزها معضل بزرگ عدم جای پارک برای ماشین‌های سنگین در شهرستان سرپلذهاب باعث شده است اکثر رانندگان وسایل نقلیه خود را در معابر عمومی و خیابانهای شهر پارک کنند که علاوه بر افزایش حوادث ، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان سرپل ذهابی شده است.

عده ای از ساکنین شهرک نیروی انتظامی به خبرنگار ما گفتند: پارک ماشین های سنگین موجب از بین رفتن زیرساخت ها میشود مشکلاتی از قبیل شکستگی لوله آب و فاضلاب در بردارد و علارغم این مشکلات ، رفت و آمد در کوچه پس کوچه ها به سختی انداخته و سروصدای فراوان موجب آزار و اذیت عموم مردم میشود.

یکی دیگر از شهروندان عنوان کرد: برخی از ماشین های سنگین در جوار پارک ها و فضاهای سبز شهر پارک میشوند که سیما و چهره شهر را مخدوش کرده و برای پارک رفتن ،مشکل جای پارک خودروهای سبک وجود دارد که مسئولین باید نسبت به این موضوع حساسیت بالایی داشته باشند .

به همین منظور خبرنگار خبری تحلیلی بازی دراز به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه شهرستان سرپلذهاب رفته و جویای آخرین تصمیم گیری برای رفع این مشکلات شد که به شرح ذیل آمده است:

معاون عمرانی فرمانداری سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: برای ایجاد پارکینگ ماشین های سنگین، در شورای ترافیک شهرستان فراخوان برای سرمایه گذاران داده شد که در راستای ایجاد پارکینگ خارج یا داخل شهر اقدام کنند ، و مقرر شد خارج از محدود شهر، راهداری و حمل و نقل جاده ای مجوزهای لازم را صادر کند و در داخل شهر نیز شهرداری سرمایه گذار را جذب و وادار به کار کند.

وی افزود: فرماندای شهرستان نیز بعنوان دبیر شورای ترافیک آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی نیز اعلام میکند.

ایشان بیان کرد: در این زمینه که مشکلاتی است شهرداری شهرکوتاهی کرده ،متاسفانه در این زمینه تقاضای بودجه و تامین نیاز صورت نگرفته است.

مرادیان رئیس شورای شهر سرپلذهاب در ادامه با خبرنگار ما اظهار داشت:شهرداری برای ایجاد پارکینگ زمینی در دسترس ندارد و این مسئله واگذار به بخش خصوصی و بیرون از شهر نموده است و در خصوص همکاری لازم با سرمایه گذاران اعلام آمادگی و صدور مجوزهای لازم را نیز دارد.

سرهنگ مراد زنگنه رئیس پلیس راهور شهرستان در ادامه به خبرنگار ما گفت: پارک ماشین های سنگین در محدوده شهر الزاما جریمه در پی دارد و ماموران راهور با این مسئله برخورد قانونی میکنند اما چاره کار و حل مشکلات و رسیدگی به مطالبات مردم اینگونه پاسخ داده نمیشود و قطعا باید بفکر پارکینگ بود.

وی یادآور شد درجلسه شورای ترافیک شهرستان مصوب شد شهرداری نیز برای در نظرگرفتن مکانی برای پارک ماشینهای سنگین اقدام کند که متاسفانه تاکنون انجام نشده و قصور از طرف شهرداری است.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت می باشد.