پربازدیدترین ها

کد خبر: 228788 ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴

برگزار شد:

مراسم اختتامیه جشنواره گوهر فاطمی با محوریت عفاف و حجاب در پادگان ابوذر شهرستان سرپلذهاب

بازی دراز 1404:مراسم اختتامیه جشنواره گوهر فاطمی با محوریت عفاف و حجاب ویژه کارکنان و خانواده های ارتش پادگان ابوذر در سرپلذهاب برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره گوهر فاطمی با محوریت عفاف و حجاب در پادگان ابوذر شهرستان سرپلذهاب

حجت الاسلام هوشنگ کریمی در این مراسم گفت: از برکات لباس و حجاب شرعی این است که باعث میشود انسان به عفت و پاکدامنی و سجایای اخلاقی آراسته گردد.

وی افزود: لباس تقوا سبب میشود انسان در دل صحرا و در کنج تنهایی خانه قرار بگیرد به زیور ایمان و خداترسی و تقوا مزین گشته است و هیچ گاه گرد فساد،معصیت و نافرمانی خدا نمی چرخد.

وی ادامه داد: این حجاب و عفاف باعث میشود انسان در گرداب فساد و منجلاب گناه قوطه ور نگردد،و امنیت فردی،اجتماعی فراهم آورد و زندگیش نورانیت و بصیرت می یابد.

امیر شاطری فرمانده تیپ ۷۱ زرهی پادگان ابوذر در ادامه این مراسم اظهار داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی که در سطح جامعه است و دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف ،معیشت و خانواده را در این برهه حساس از زمان مورد هدف قرار داده و  تا حدودی در این کار موفق هم بوده، ما جهت مقابله با تهاجم فرهنگی کارهایی در سطح پادگان ابوذر از قبل شروع کردیم از جمله در وصف رعایت عفاف و حجاب ،احکام شرعی ،مسابقه کتابخوانی ،دلنوشته ،مسابقه نقاشی، و در بین تعداد فراوانی از این موارد، تعدادی بعنوان نمونه انتخاب کردیم.

وی هدف از این کار تشویق برای فرزندانی دانست که امروزه مورد هجمه تهاجم فرهنگی قرار گرفته اند که بدانند آنچه که برایشان ارزشمند است ارزش ها و معنویت های الهی است که ما بر مبنای آن برای کشورمان افتخار می‌کنیم.

وی ادامه داد: کسب هرگونه افتخاری برای کشور به دست می‌آید بجز باحفظ و نگه داشتن حجاب اسلامی هم برای زنان و هم مردان که اگر ما در هر جایی پشت جبهه ما مقاوم مستحکم و نشاط باشند ما در خط مقدم بهتر می جنگیم.

وی گفت: ما هم امروزجشنواره ای به همین منوال به عنوان جشنواره حجاب و عفاف برگزار کردیم و در راستای این جشنواره، نمایشگاه گوهرهای فاطمیه هم انجام دادیم که در این نمایشگاه از لباس هایی که به عنوان یک پوشش مناسب برای زنان و برای دختران مورد استفاده قرار می‌گیرد به نمایش درآمده و کتاب‌هایی که در مورد حجاب و عفاف و اسلام و قرآن است در این نمایشگاه هم به منصه ظهور گذاشته تا عموم از  آن استفاده کنند.

وی در پایان گفت: ما امروز اگر اقتداری داریم این اقتدار برگرفته از حجاب اسلامی و ارزش‌های الهی است که مردان و زنان ما در سایه سار آن برای کشور جمهوری اسلامی اقتدار کسب می کنند. انشاءالله ما بتوانیم هر چقدر که در توان داریم در انجام امور فرهنگی برای کشورمان افتخار کسب کنیم.