پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 228239 ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱

نشر معارف غدیر نیازمند یک خیزش بزرگ عمومی است

امام جمعه تویسرکان گفت: بزرگداشت و نشر معارف بی بدیل عید غدیر، نیازمند یک خیزش و جوشش بزرگ عمومی است.

نشر معارف غدیر نیازمند یک خیزش بزرگ عمومی است

حجت الاسلام مرتضی موحدی در خطبه های نماز جمعه این هفته تویسرکان، اظهار کرد: به فرموده پیامبر اعظم(ص)، غدیر بزرگترین عید امت رسول الله هست و برگزاری مراسم بزرگداشت و تبلیغ ارزش ها و معارف غدیر باید در خور شأن این عید بزرگ باشد.
وی بیان کرد: بر اساس فرموده امام رضا(ع)، خداوند مهربان در روز عید غدیر دو برابر تعدادی که در ماه رمضان و شب های قدر از آتش جهنم رهایی داده، مورد مغرفت و آزادی از آتش قرار می دهد.
حجت الاسلام موحدی با تأکید بر اینکه جایگاه و ثواب نشر و بزرگداشت غدیر حقیقتاً حیرت آور است، افزود: عید غدیر منحصر به یک روز نیست بلکه از روز عرفه و عید قربان آغاز می شود و تا چند روز پس از روز عید ادامه دارد.
وی تأکید کرد: علاوه بر دستگاه های متولی امور فرهنگی، بزرگداشت باشکوه و با عظمت غدیر باید در میان عموم مردم به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
خطیب نماز جمعه تویسرکان به قرار گرفتن در آستانه روز پنج مردادماه و بزرگداشت برگزاری اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی در این روز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند، خدمت به نماز جمعه خدمت به تقوا و دین است.
وی تصریح کرد: بر اساس احادیث هر کس در اقامه نماز جمعه حاضر نشود و رابطه خوبی با نماز جمعه نداشته باشد، امور پراکنده آن توسط خداوند متعال انسجام و نظم نمی گیرد و اکنون نیز برخی مسئولان به دلایلی نظیر این، ناکارآمد هستند.
حجت الاسلام موحدی یادآور شد: همچنین پنجم مردادماه یادروز عملیات غرور آفرین مرصاد است که شهرستان تویسرکان در این عملیات نزدیک به ۴۰ شهید والا مقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
وی همچنین به موضوع گسترش ازدواج آسان در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: آموزه های اسلام، دینداری و اخلاق را ملاک اصلی برای موافقت با ازدواج جوانان می دانند نه مهریه های سنگین و سخت گیری های دست و پا گیر.
خطیب نماز جمعه تویسرکان متذکر شد: بر اساس احادیث ائمه اطهار(علیهم السلام) اگر در امر ازدواج سختگیری و تنگ نظری های غیر دینی و غیر عاقلانه حاکم شود، فتنه و انحراف بزرگی زمین را در بر می گیرد.