پربازدیدترین ها

کد خبر: 228183 ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

رئیس اداره دامپزشکی سرپل ذهاب خبر داد:

استقرار و گشت اکیپ ناظرین دامپزشکی شهرستان در آستانه عید سعید قربان

بازی دراز 1404:رئیس اداره دامپزشکی سرپل ذهاب از استقرار و گشت اکیپ ناظرین دامپزشکی شهرستان در آستانه عید سعید قربان و ارائه خدمت به مردم خبر داد.

استقرار و گشت اکیپ ناظرین دامپزشکی شهرستان در آستانه عید سعید قربان

حمید کریمی در گفتگو با خبرنگار ما  در خصوص تمهیدات اندیشیده شده در آستانه عید سعید قربان، گفت: طبق سنوات گذشته در آستانه عید سعید قربان تشدید و نظارتهای بهداشتی در روزهای منتهی به عید سعید قربان بیشتر می‌شود و یک اکیپ در سطح شهر و یک اکیپ دیگر در کشتارگاه شهر جهت نظارت بر ذبح دام مستقر می باشد.

وی با بیان اینکه مهر بهداشتی و برچسب معتبر دامپزشکی نشانه سلامت محصولات دامی است، گفت: در صورت امکان، دام‌زنده از میدان فروش دام شهرستان تهیه شود و مردم از خرید گوشت قرمز فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی خودداری کنند چرا که گوشت های ممهور به مهر دامپزشکی پس از عبور از چرخه نظارتی دامپزشکی وارد بازار مصرف می شود.

رئیس اداره دامپزشکی سرپل ذهاب نیز به تمهیدات بهداشتی برای خرید دام سالم توسط مردم اشاره کرد و گفت: کارکنان دامپزشکی ‎ سرپل ذهاب در روزعید قربان درکشتارگاه‎ نیمه صنعتی شهرستان واکیپ‎های ثابت و سیار در سطح شهر حضور می یابند و بر عرضه دام  زنده ویا لاشه بعداز کشتار نظارت می کنند و از عرضه دام بیمار و یا مصرف لاشه‎های غیر سالم جلوگیری می کنند.

وی نظارت دامپزشکی برای سلامت دام‌های مصرفی در عید قربان را در دو بخش نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی و خرید دام زنده عنوان کرد و گفت: با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو و  به منظور فروش دام سالم و بهداشتی در روز عید قربان با کنترل و نظارت بازرسان و دامپزشکان فنی و بهداشتی، بر نحوه عرضه و فروش دام زنده نظارت می شود.