پربازدیدترین ها

کد خبر: 227875 ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مهم‌ترین اولویت دولت آینده در عرصه سیاست خارجی را توجه به کشورهای منطقه خواند، از آن جهت که این کشورها ظرفیت‌های بسیار مهمی در ابعاد تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فداحسین مالکی اظهار کرد: آقای رئیسی نگرش عمیق و تاثیرگذاری نسبت به عرصه سیاست خارجی دارند لذا قطعا دارای استراتژی مهمی در کلان سیاست خارجی کشورمان هستند.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت آینده در عرصه‌ سیاست خارجی توجه ویژه به کشورهای همسایه و منطقه است به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های بسیار مهم تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است که همین وضعیت در کشورهای همسایه و منطقه وجود دارد. خوشبختانه قوی‌ترین کشورهای منطقه از لحاظ سیاسی و اقتصادی در حوزه دایره فعالیت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، یعنی علاوه بر کشورهایی همچون عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه و برخی کشورهای عربی، کشورهای قدرتمندی همچون چین و روسیه ظرفیت‌های قابل توجهی دارند که باید نسبت به آن نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در سال‌های گذشته به دلیل گرفتاری در قضیه برجام و با کشورهای اروپا و آمریکا، نتوانستیم به خوبی از دیپلماسی استفاده کنیم و تحریم‌های به وجود آمده علیه نظام را بشکنیم.

مالکی درباره‌ی نگاه به کشورهای اروپایی و آمریکایی اظهار کرد: قطعا سیاست براساس منافع ملی خواهد بود، تعاملات‌مان با دنیا براساس منافع ملی است این نگاه می‌تواند این پیام را به غربی‌ها و آمریکا داشته باشد که فرسایشی شدن مذاکرات وین و برجام قابل قبول نیست، موضوعی که به نظر می‌رسد مدنظر آقای رئیسی هم است. لذا باید تلاش شود که هرچه سریع‌تر پرونده به نفع جمهوری اسلامی و ملت ایران رقم بخورد.