پربازدیدترین ها

کد خبر: 227812 ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷

امروز صورت گرفت ؛

جلسه ستاد ویژه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی در سرپلذهاب

بازی دراز 1404:جلسه ستاد ویژه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی با حضور رئیس دادگستری ، دادستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر اعضای جلسه در محل سالن جلسات دادگستری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

جلسه ستاد ویژه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی در سرپلذهاب

سعید زریری دادستان شهرستان در این جلسه گفت: در انتخابات پیش رو هیئت نظارت و هیئت اجرایی در بحث انتخابات ، با اصل بی طرفانه سعی در هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن این وقایع مهم داشته باشند.

وی تاکید کرد: جهت پیشگیری از جرم، نیروهای گشت زنی در آستانه و روز انتخابات عملکرد خود را تشدید کنند ، پلاک های غیربومی رصد شود، از خرید و فروش آرا جلوگیری شود،مرز شور انتخاباتی و مرز شعور انتخاباتی را قائل باشیم.

ایشان تاکید کرد:اگرچه مسئول امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است ، اما با نیروی های سپاه پاسداران و اطلاعات همکاری لازم جهت برقراری امنیت و آرامش روز انتخابات داشته باشند.

رئیس دادگستری سرپلذهاب در ادامه این جلسه گفت:اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی اعضا کاندیدایی که شرکت کردند به صورت دقیق رصد شود، هدف اصلی ستاد برخورد با تخلفات نیست بلکه هدف ستاد پیشگیری بوده و شورای نگهبان با دستگاه‌های نظارتی وظیفه اصلی خودشان را انجام دهند.

وی تشریح کرد: وظیفه ستاد رصد و پایش فعالیت‌ها و چنانچه تخلف انجام بشه تخلفات به مراجع مربوطه اعلام شود،ایجاد هماهنگی بین اعضای ستاد در برخوردی که قرار شده در راستای اجرای وظایف انجام شود،انعکاس جرایم فوری و محقق شده به مراجع ذیصلاح می باشد.