پربازدیدترین ها

کد خبر: 227796 ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

جلسه شورای اداری در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه شورای اداری با حضور فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه شورای اداری در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

نورالدین فرزادی پور در این جلسه گفت: انتخابات هم بازتاب جهانی و هم حیث داخلی دارد و از اهمیت ویژه و مهمی برخوردار هستند، انتخابات در واقع تبلور اراده مردم در تعیین سرنوشت است و افق پیش روی سال ۱۴۰۰ را هم تعیین میکند.

وی افزود: در حقیقت نگاه بین‌المللی به بحث انتخابات یک نگاه ویژه است، تمام کشورهای غربی تلاش و کوشش از جهات مختلف به کار گرفتند تا مردم را بی‌انگیزه کنند و باعث دلسردی مردم و حضور مردم در پای صندوق‌های رای شوند و کمتر و کمرنگ کنند در مقابل مقام معظم رهبری  هم به امور سیاسی و هم در امور مذهبی توصیه و تاکید جدی به مشارکت حداکثری دارد.

وی تاکید کرد: حضور حداکثری مردم تمام توطئه های دشمن را خنثی میکند بنابراین مردم با شرکت در انتخاب سرنوشت ساز کشور خود باید هوشیارانه عمل کنند.

ایشان تصریح کرد: براساس ماده ۷۱قانون شوراها و ماده ۲۱ قانون ریاست جمهوری همه امکانات،نیروی انسانی،ملزومات ، و هر آنچه در اختیار سیستم اجرایی است به انتخابات اختصاص یافته است.

وی افزود: تخطی و عدم همراهی در این زمینه انفصال دارد، و امید است دستگاه های اجرایی شهرستان از این مسئله دور از انتظار باشند.

ایشان گفت: ادارات خدمات رسان، آب برق گاز پیش بینی های لازم جهت قطعی احتمالی داشته باشند ، عدم رضایت مردم، انگیزه حضور در پای صندوق های رای را متاثر میشود.

ایشان تاکید کرد: بیمارستان،اورژانس،فوریت های پزشکی، آمادگی کافی برای حوادث احتمالی داشته باشند، وظیفه داریم مقدمات لازم فراهم کنیم از آن جهت حساسیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بالاست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در اوج اقتدار امنیتی قرار داریم اما لازم است سیستم پایش و تصویری اماکن کنترل شود و حفاظت از پلاک دولتی داشته باشیم و وظیفه داریم نسبت به احتمالات پیش بینی کنیم.

وی تصریح کرد: در جهت تسهیل عبور و مرور و ترافیک گشت راهور تشدید شود، امکانات خودرویی و ملزومات به بحث انتخابات اختصاص دهید.

وی به بحث تجهیز شعبه جمع آوری آرا اشاره کرد و گفت: تدابیر لازم به کار گرفته شود یک روز قبل از رای گیری ،امکانات کنترل و چک شود و متناسب با فیزیک ساختمان پروتکل های بهداشتی رعایت شود تا مردم به راحتی دسترسی لازم داشته باشند.

فرزادی پور اظهار داشت: از آن جهت انتخابات شورای اسلامی روستاها در پیش داریم بخشداران تاکید برحضور حداکثری در انتخابات داشته باشند، همچنین شبکه بهداشت و درمان با گماردن راهبرهای بهداشتی سیستم شعبات مختلف را مدیریت کنند تا سلامت مردم تضمین شود .