پربازدیدترین ها

کد خبر: 227486 ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

فرماندار سرپلذهاب خبرداد:

آتش سوزی در مزارع گندم دشت ذهاب / ۵ هکتار از مزارع گندم طعمه حریق شد

بازی دراز 1404:فرماندار از آتش سوزی در مزارع گندم منطقه دشت ذهاب شهرستان خبر داد و گفت :بیش از ۵هکتار از مزارع گندم دهستان دشت ذهاب طعمه حریق شد .

آتش سوزی در مزارع گندم دشت ذهاب / ۵ هکتار از مزارع گندم طعمه حریق شد

نورالدین فرزادی پور در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : متاسفانه شب گذشته در اثر آتش سوزی در مزارع گندم دشت ذهاب بیش از ۵ هکتار از مزارع گندم و حاصل دسترنج کشاورزان و همچنین ۶هکتار پسماند مزارع گندم طعمه حریق شد .

وی افزود : امکانات شهرستان برای مقابله با آتش سوزی محدود بوده و درصورت بروز حادثه آتش سوزی امکانات موجود جوابگو نیست و باتوجه به وسعت سرزمینی شهرستان اعزام آتش نشینی به مناطق روستایی زمان زیادی از دست می رود.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : ما همچنان که در ستاد بحران تصویب کردیم دهیاران اعضای شورای اسلامی روستا و بزرگان و خود کشاورزان باید امکانات اولیه خودرا آماده نگهداشته تا درصورت بروز حادثه نسبت به کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن اقدامات اولیه را انجام دهند تا آتش نشانان به محل حادثه می رسند .

فرزادی پور تاکید کرد : مهمترین راه مقابله با این حوادث انجام اقدامات پیشگیرانه است چون در صورت بروز آتش سوزی وارد آمدن خسارات به کشاورزان حتمی می باشد لذا کشاورزان در ابتدا باید با انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع آتش‌سوزی پیشگیری کنند.

ایشان با انتقاد از کسانی که تعمدا نسبت به ایجاد آتش سوزی اقدام می کنند اذعان داشت : ایجاد آتش سوزی در مزارع گندم به دلیل خصومتهای شخصی از انسانیت به دور است چون کشاورز در طول یکسال زحمات خودرا انجام می دهد تا حاصل دسترنج خود را برداشت کند که با این اقدام به هدر می رود .

وی افزود : حادثه هیچوقت خبر نمی کند و هر لحظه امکان و احتمال وقوع آن وجود دارد لذا کشاورزان باید بیمه کشاورزی محصولات را جدی بگیرند تا در صورت بروز حادثه آسیب کمتری به آنها وارد شود .

فرماندار شهرستان در پایان ضمن تقدیر از همکاری مردم در کنترل آتش سوزی افزود : حضور و همراهی مردم محلی در کنترل و اطفاء حریق مزارع گندم دشت ذهاب بسیار مهم بود و اگر این همراهی و تلاش بی وقفه مردم محلی وجود نداشت قطعا دامنه و گستره آتش سوزی خیلی فراتر می رفت و خسارات این حریق بسیار بیشتر می شد .