پربازدیدترین ها

سرویس: اقتصادی کد خبر: 226518 ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵

نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی:

استفاده مناسب و بهینه از منابع منطقه باعث پیشرفت و توسعه استان می شود /سد هواسان بیش از ۷هزارهکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرارمی دهد

بازی دراز۱۴۰۴: نماینده مردم و سرپل‌ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت : استفاده مناسب و بهینه از منابع خدادادی منطقه مانند آب ، زمین کشاورزی مناسب ، موقعیت جغرافیایی منحصربفردو نیروی انسانی فعال باعث پیشرفت و توسعه استان خواهد شد .

استفاده مناسب و بهینه از منابع منطقه باعث پیشرفت و توسعه استان می شود /سد هواسان بیش از ۷هزارهکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرارمی دهد

دکتر شهریار حیدری در جلسه بررسی عملیات اجرایی سد هواسان اظهار داشت مشکلات منطقه که مهمترین آن مشکلات اقتصادی و معیشتی حاصل از بیکاری مردم است بیشتر به استفاده نکردن از منابع خدادادی منطقه برمیگردد.

 وی افزود : منابع خدادادی بسیاری در منطقه موجود می باشد که متاسفانه از این منابع به درستی استفاده نشده استزمین کشاورزی مناسب ، منابع آبی بسیار ، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای منحصر بفرد در کشور و نیروی انسانی فعال در منطقه وجود دارد ولی متاسفانه به دلیل استفاده مناسب نکردن از این فرصت ها مهم امروز استان کرمانشاه در کشور رتبه اول بیکاری را دارد.

 ایشان با اشاره به پروژه مهم سد هواسان و با انتقاد از عملکرد وزیر نیرو در اجرای این پروژه اظهار داشت کلنگ زنی سد هواسان با حضور وزیر نیرو در سال ۱۳۹۷ ام شد و برابر جدول زمانبندی تهیه شده این سد باید در سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری می‌رسید که متاسفانه مورد بی مهری مسئولین وزارت نیرو قرار گرفته و هم اکنون با ده درصد پیشرفت فیزیکی و بدون اعتبار آن هم توسط مسئولین استانی سر پا نگه داشته شده است. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با رایزنی های صورت گرفته و جلسات متعدد و پیگیری های انجام شده از طریق وزارت نیرو از محل ماده ۵۶ اعتباری برای اجرای پروژه جذب شده است تابلکه بعداز ۲ سال وقفه اتفاق مبارک و خوبی دراین منطقه به نفع مردم محروم حاصل شود.

 حیدری ادامه داد : سد هواسان بیش از ۷هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه را تحت پوشش قرار می دهد و عدم اجرا شدن آن باعث ضرر و زیان اقتصادی و معیشتی منطقه شده است و تاخیر دوساله و بیشترآن آسیبهای اجتماعی بسیاری را به همراه دارد . وی خاطرنشان کرد : اعتبار درنظر گرفته شده از طریق منابع بانکی با تضمین دولت برای بازپرداخت آن تامین می شود که زحمات بیشتری را می طلبد که امیدواریم باتلاش مسئولین این پروژه که تاکنون بدون اعتبار ملی زنده نگهداشته شده باتزریق اعتبارات لازم به سرانجام برسد .