پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 224649 ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمین برتر در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز1404:مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمین برتر شهرستان با حضور امام حمعه و فرماندار و مدیریت اموزش و مرورش از نفرات برتر تجلیل شد.

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمین برتر در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

حجت الاسلام فاطمی نسب در این مراسم ضمن‌تبریک هفته معلم، تعلیم و تَعلم را از شئونات اسلامی دانست و گفت: فرهنگیان و کادر آموزش و پرورش با همدلی هم توانسته اند جامعه را به سمت ترقی و تعالی پیش ببرند.

 

وی به جایگاه و منزل معلم اشاره کرد و افزود: کسانی که جمله ای بر انسان می آموزند حق امر و نهی کردن طرف مقابل را دارند و بنا به رسالتی که دارند اسلام برای علما و فرهنگیان حق بر جامعه تعریف کرده است.

 

وی بیان کرد: فرهنگیان منشا خدمات و برکاتی هستند که باعث پیشرفت و آبادانی کشور شدند و ما مدیون تلاش های این عزیزان هستیم.

 

ایشان ادامه داد: نقش معلمان و فرهنگیان از ابتدای انقلاب و در جنگ تحمیلی و بعد از آن، نقش کلیدی و مهم داشتند و در گام دوم انقلاب نقش فرهنگیان نیز برجسته تر خواهد شد زیرا که علم مدیریت و تعالی نسل جوان جامعه به دست آنان است تا به اهداف خطیر انقلاب اسلامی دست پیدا کنیم.

 

امام جمعه شهرستان به فرموده مقام معظم رهبری که تمدن نوین اسلامی شکل گیرد، اشاره کرد و گفت: کسانی می توانند تمدن نوین اسلامی شکل دهند که در مدارس تربیت اسلامی شده باشد و درگام دوم انقلاب آموزش و پرورش برجسته ترین و بالاترین نقش در تحقق این امر دارند.

 

فرماندار شهرستان سرپلذهاب در ادامه گفت: توسعه یافتگی و ترقی شهرستان مرزی سرپلذهاب پس از جنگ تحمیلی و آسیب های طبیعی زلزله و سیل و سرپانگه داشتن آموزش و پرورش دانش آموزان از حرکات علمی و آموزنده معلمان این خطه و دیار است.

 

وی افزود: معلمان امروزه در جامعه نقش اولیاء و آموزگار برای دانش آموزان و هدایتگران جامعه دارند و با توجه به بضاعت های زیرساختی در حوزه آموزش که متحمل می شوند با جان و دل پای کار هستند و این جای تقدیر دارد.

 

جمالی نیا تصریح کرد: اوج ترقی علمی و آموزشی پس از بحران زلزله در شهرستان سرپلذهاب برگرفته از پتانسیل ها و ظرفیت های فرهنگیان بود و با همیت این موضوع در جریان بحران کرونا نیز با کمبود امکانات لازم آموزش دانش آموزان را بصورت آنلاین ادامه دادندو در نقاط دوردست مرزی و محروم بخش مرکزی این شهرستان معلمان خودمحور با رعایت فاصله گذاری سرکلاس درس حاضر هستند و آموزش را رها نکردند.

 

رییس آموزش و پرورش شهرستان سرپلذهاب در ادامه نیز ضمن خسته نباشید به جامعه فرهنگیان شهرستان و تبریک هفته معلم گفت: با توجه به تنگنای مالی و کمبود فضای آموزشی فرهنگیان در این نهاد آموزش و پرورش با عنایت به مقتضیات زمان فرهنگی،علمی،سیاسی،اقتصادی،تاریخی و جغرافیایی خود را مجهز به دانش بیشتر روز کشور می کنند که بتوانند تولید علم و فناوری روز داشته باشند.

 

روح اله عباسیان گفت: فرهنگیان سرپلذهاب با روحیه ایثارگری که در زمان جنگ تحمیلی برای آموزش دانش آموزان داشتند و همچنین در بحران سخت زلزله نیز با حفظ همین روحیه جهادگرانه آموزش را رها نکردند ، امروزه نیز در بحران کرونا همگام با مدافعان سلامت برای ترقی تعلیم و تعلم پای کار هستند و از مسئله آموزش غفلت کوچکی ندارند.

 

وی در پایان گفت: یکی از مهمترین عوامل موثر درکشورهای توسعه یافته استفاده از نیروهای انسانی است و اما موثرتر از آن نهادی است که می تواند تامین نیروی انسانی کارآمد را برعهده بگیرد و آن آموزش و پرورش است.