پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 215499 ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶

رئیس مجلس:

65 هزار طرح نیمه تمام درکشور وجود دارد

بازی دراز 1404 :قم-ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی وجود 65 هزار طرح نیمه تمام ملی و استانی را از جمله مشکلات اقتصادی کشور بر شمرد و گفت: اتمام این طرحها نیازمند 600 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

65 هزار طرح نیمه تمام درکشور وجود دارد

به گزارش بازی دراز، به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه،علی لاریجانی عصر چهارشنبه دردیدار مراجع تقلید درقم افزود: در این راستا برای حل آن( اتمام طرح های نیمه تمام ) سازمانی را ایجاد کردیم تا این پروژه ها را واگذار کند.

لاریجانی بااشاره به بودجه 97 تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی تلاش کردیم اصلاحاتی متناسب با شرایط کشور در بودجه به عمل آید تا باعث حل مشکلات شود.
وی توجه به حقوق بازنشستگان و اختصاص ماهانه سه هزار میلیارد تومان برای تعدیل حقوق این قشر را از مهمترین اقدامات انجام شده در بودجه 97 ذکر کرد و گفت: به این ترتیب انتظار می رود مشکل حقوق بازنشستگان در مدت سه سال حل و فصل شود.
وی تعیین محل صرف یارانه ها برای بهداشت ،تولید و پرداخت مستقیم به مردم را نیز از دیگر ویژگی های بودجه امسال ذکر کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ، اختصاص 26 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه گذاری ، تعیین محل درآمد پرداخت مشوق های صادراتی و اختصاص 12 هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در اطراف روستاها را از دیگر ویژگی های بودجه امسال عنوان کرد.
وی پرسنل زیاد دولت را از مشکلات کشور برشمرد و گفت: راه حل این مشکل که مجلس بر آن تاکید کرده تشکیل دولت الکترونیک است.
وی وابستگی اقتصاد به نفت را از مشکلات کشور دانست و گفت: در نیم قرن گذشته درآمد نفتی کشور یکهزار و 200 میلیارد دلار بود، در حالی که هفتصد میلیارد دلار آن در دولت قبل بوده، اما سرمایه گذاری جدی در کشور صورت نگرفته است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد ساز و کار در نظر گرفته در بودجه بتواند بخشی از مشکلات کشور را حل کند.