پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 201467 ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳

یکی از طلایه داران 8 سال دفاع مقدس :

جنگ تحمیلی جهاد اکبر در برابرظلم وستم استکبار بود/ سرپلذهاب قدمگاه بسیاری ازشهدای عظیم الشان دفاع مقدس است

بازی دراز 1404 : یکی از طلایه داران 8 سال دفاع مقدس با بیان اینکه جنگ تحمیلی جهاد اکبر در برابر ابرقدرتهای جهانی بود ، گفت: 8 سال دفاع مقدس یعنی ایستادگی رزمندگان اسلام دربرابر ظلم ، ظالمان جهانی که با پیروزی حق بر علیه باطل خاتمه یافت.

جنگ تحمیلی جهاد اکبر در برابرظلم وستم استکبار بود/ سرپلذهاب قدمگاه بسیاری ازشهدای عظیم الشان دفاع مقدس است

به گزارش بازی دراز، یداله باپیرزاده که یکی از یادگاران 8 سال دفاع مقدس است ، در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدسو یاد و خاطره شهدای گرانقدر اظهار داشت: آغاز جنگ تحمیلی از سوی دشمنان اسلام در 31 شهریورماه سال 59 برای انقلاب اسلامی که نهالی نوپا بود یک شوک عظیم بود.

 

وی درادامه افزود: با عنایت پروردگار و عزم و همت ملت ایران همه شیرزنان و دلیر مردان ایرانی به دفاع از ارزشهایی که انقلاب اسلامی بخاطر آن با رژیم شاهنشاهی به مبارزه پرداخت ، راهی جبهه ها شدند.

 

باپیرزاده اذعان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دشمنان داخلی و خارجی در پی براندازی نظام اسلامی بپا خواستند لذا تمام نیروهای آنان سعی داشتند مانع از شکوفایی این نظام شوند اما ملت ایران ثابت کرد که حربه های آنان خیالی خام نیست.

 

این یادگار 8 سال دفاع مقدس با اشاره به خاطرات خود در دوران دفاع مقدس گفت: در اوایل جنگ تحمیلی شهدای بسیاری در شهرستان سرپلذهاب برای حفظ و حراست از این آب و خاک به میدان نبرد آمدند که از جمله این شهدای گرانقدر می توانم همرزمان شهیدم از جمله شهید حیدرعلی بابایی که درمحل مسیر پاسگاه تپه رش و همینطور شهیدان عابدین عباسی و احمد مرادی که در محل جاده قصرشیرین به شهادت رسیدند ، اشاره کنم.

باپیرزاده همچنین اظهار داشت: لشکر منافقین و دشمنان بعثی با لشکرهای رهی و هوانیروز خود سعی در اشغال سرپل زهاب داشتند و در منطقه خان لیلی و گور سفید مستقر شده بودند و قصد ورود به سرپل زهاب را از سمت قصرشیرین داشتند.

 

وی خاطر نشان شد: همه رزمندگان اسلام در جای جای مرزهای غربی با وجود نداشتن امکانات و تجهیزات نظامی تا آخرین نفس به دفاع از ارزشهای انقلاب و نظام پرداختند.

 

باپیرزاده با اشاره به یکی از خاطرات خود گفت: پس از گذشت 20 روز از آغاز جنگ تحمیلی شهید محمد بروجردی که اولین فرمانده نیروهای نظامی و انتظامی بود ، مرا به منطقه دانه خشک فرستاد.

 

وی درادامه افزود: در منطقه دانه خشک تنها من و 72 تن دیگر از نیروهای بومی و مازندرانی مأموریت دفاع از منطقه را داشتیم اما پس از گذشت 48 ساعت و پس از آماج حملات بی امان دشمن تنها من و دو تن دیگر زنده ماندیم و سایر همرزمانمان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

این یادگار 8 ساله دفاع مقدس اظهار داشت: پس از جراحت شدید و با گذشت 3 روز که در حالت اقما بسر می بردم ، با به دست آوردن هوشیاری خود ، خبر شهادت همرزمانم را به من دادند ، چه زیبا پرگشودند و لقاء الله پیوستند.

 

شهرستان سرپلذهاب درغرب استان کرمانشاه دارای جمعیتی بالغ بر 90 هزارنفر و 48 کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق می باشد.

 

انتهای پیام / ق