پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 181572 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷

به مناسبت روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی حرفه ای :

جلسه شورای مهارت درمرکز فنی و حرفه ای سرپلذهاب برگزارشد

بازی دراز 1404:دومین جلسه شورای مهارت با حضور معاون فرماندار شهرستان سرپلذهاب و جمعی از مسئولین درمحل مرکزفنی وحرفه ای این شهرستان برگزارشد.

  جلسه شورای مهارت درمرکز فنی و حرفه ای سرپلذهاب برگزارشد

به گزارش بازی دراز، معاون فرماندارشهرستان سرپلذهاب دردومین جلسه شورای مهارت این شهرستان ضمن تبریک به مناسبت روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی حرفه ای با اشاره به اهداف این شورا گفت : اصلی ترین هدف از برگزاری شورای مهارت ، ترویج کسب مهارت در جامعه و شناخت نقاط قوت است.  

وی اصلیترین دغدغه مسئولان و خانواده ها را در جامعه بیکاری عنوان و اذعان کرد:  کسب علم و دانش در جامعه  به خوبی رواج پیدا کرده اما متاسفانه کسب مهارت بی رونق شده است وتنها تعداد کمی از جوانان به کسب مهارت علاقه دارند.

اردشیر حیدری درادامه افزود: با توجه به اینکه یکی از مشکلات موجود ، نبود مهارت کافی است ، لذا باید این امر توسط مراکز فنی و حرفه ای مهیا و آموزشهای لازم برای آحاد مردم صورت پذیرد.

وی همچنین خاطر نشان شد: ازجمله علل تشکیل شورای مهارت ، ساماندهی بحث حرفه آموزی و نهادینه نمودن فرهنگ آن است تا زمانیکه هنرجویی مدرک خود را پس از گذراندن دوره های فنی و حرفه ای اخذ می کند ، بتواند به اشتغالزایی بپردازد و در همین راستا خواستار به روز نمودن تجهیزات کارگاهی و اطلاعات مربیان فنی و حرفه ای شد.

مسئول مرکز فنی و حرفه ای شهرستان سرپلذهاب نیز درادامه اظهارداشت : این مرکز با دارا بودن 7 کارگاه ثابت و 3 کارگاه سیار روستایی با تعداد 19 پرسنل دربخشهای شهری و روستایی و استاد، شاگردی از ابتدای سال تا کنون  62 هزار و 736 نفرساعت در 21 حرفه به کارآموزان ، آموزشهای لازم ارائه

نموده است.

جواد شامحمدی تصریح کرد: با ارائه آموزشهای لازم دربخش صنعت ساختمان و صنعت فرش ،سعی برآن داریم تا بسترمناسب جهت ورود کارآموزان به بازار کار و خود اشتغالی آنان را مهیا سازیم.

وی همچنین از فعالیت 13 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد درسطح شهرستان خبرداد و گفت : این آموزشگاههای آزاد در بخشهای خدماتی ، صنعتی و کشاورزی به علاقمندان آموزشهای لازم را ارائه می نمایند.

درپایان نیز مصوباتی درجهت پیشبرد اهداف مرکزآموزش فنی و

حرفه ای شهرستان به تصویب رسید.

 

انتهای پیام