پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 179956 ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱

یادداشت؛

بیانات مقام معظم رهبری سرلوحه کار مسئولین قرارگیرد/برخوردقاطع با زمین خواری مطالبه مردم /حمایت مردم ومسئولین از دستگاه قضایی استان

بازی دراز 1404 : زمین خواری یکی از پدیده های ضد محیط زیستی است که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است.

بیانات مقام معظم رهبری سرلوحه کار مسئولین قرارگیرد/برخوردقاطع با زمین خواری مطالبه مردم /حمایت مردم ومسئولین از دستگاه قضایی استان

به گزارش بازی دراز، زمین خواری یکی از پدیده های مرسوم کشور است که از طرق مختلف توسط افراد بانفوذ و متمول انجام میگیرد و سالانه هزاران هکتار از اراضی منابع طبیعی ملی رانابود کرده است.

کاری که با تبانی در دستگاههای اجرایی بین برخی از مامورین متخلف و افراد بانفوذ انجام گرفته و بسیاری از زمینهای ملی را تحت سیطره ی خود درآورده است.

زمین خواری از معضلاتی است که امروز متاسفانه در جامعه ما دیده می شود و به عنوان یک جرم بایستی با آن برخورد قاطع داشت.

یکی از روشهای زمین خواریدرکشورر تبانی متخلفین با افرادی است که دردستگاههای اجرایی حضور داشته ودر انجام قوانین ومقررات اهمال وکوتاهی می کنند

.

از روشهای دیگری که امروزه در زمین خواری مرسوم است واگذاری زمینها به افراد از سوی دولت برای کاربری های گوناگون وتغییر آن کاربری ها بعد از مدتی به علت ضعفهای نظارتی است که سبب سوءاستفاده ی افراد می شود ،سوءاستفاده هایی که بیشتر از طریق نفوذ افراد و گاه با انگیزه ثروت‌اندوزی است.

باتوجه به اینکه گسترش پدیده زمین خواری درکشور می تواند منابع ملی را با خطر نابودی مواجه کرده وسبب ایجاد سودهای هنگفت میلیاردی نامشروع برای متخلفین شود لذا مبارزه با این معضل یکی از واجبات جامعه امروزی است کاری که جزء با برخورد قاطع دستگاه قضایی کشوربا متخلفین میسر نخواهد شد.

برخورد قاطع ومقتدرانه ای که باید درجامعه نمود پیداکرده و مردم مبارزه با زمین خواری ها را مشاهده نموده و اقدامات قاطع مسئولین مربوطه با زمین خواران را احساس وتاثیرات آنرا ببینند.

خوشبختانه مبارزه با پدیده زمین خواری یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری و از اقدامات دردست اقدام سه قوه ی قضائیه،مقننه ومجریه می باشد.

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درخصوص مبارزه با پدیده زمین خواری خوشبختانه امروز سرلوحه ی کار دستگاه قضایی کشور شده وهرروز شاهد به دام افتادن متخلفین دراین عرصه وبرگرداندن زمینهای غصب شده ملی می باشیم کاری که باید خیلی زودتر از این روزها شروع می شد.

اما برخورد با متخلفین زمین خوار به تنهایی کافی نمی باشد ودستگاه قضا باید به همان میزان که با زمین خواری برخورد می کنند با کسانی که در دستگاه های اجرایی به وظیفه خود عمل نکرده و با چشم پوشی و مشارکت بستر این کار خلاف را فراهم می کنند نیز برخورد جدی کنند.

برخورد با متخلفین قطعا هزینه های زیادی دارد و ماباید برای تحقق این مسئله هزینه آنرا نیز بپردازیم.

حمایت قاطع مردم ومسئولین امر دراین زمینه ازکسانی که در خط اول مبارزه با زمین خواری حضور دارند از نکات مهم دراین خصوص است که باید مد نظر روسای سه قوه قرارگرفته ودرعمل ثابت شود، تا کسانی همچون قضات محترم با پشتیبانی وحمایت لازم دست زمین خوارانی را که اکثرا از افراد بانفوذی هستند از زمینهای ملی کشور قطع نمایند.

مبارزه با زمین خواری از جمله اقدامات مهمی است که در دستور کار دستگاه قضایی استان نیز قراردارد و تا امروزجامعه  شاهد به دام افتادن تعدادی از متخلفین دراین زمینه بوده است.

کاری که مورد قبول عموم جامعه بوده و یکی از مطالبات مردم استان کرمانشاه می باشد که همواره خواستار برخورد قاطع با متخلفین بوده وهستند.

حمایت مردم استان کرمانشاه از دستگاههای اجرایی ودستگاه قضایی استان پشتیبان وحامی محکمی در برخورد با متخلفین می باشد واین حمایت تا زمانیکه این پدیده شوم از جامعه رخت بربندد ادامه خواهد داشت.

امیدواریم با توجه به رویکرد دولت، همچنین حمایت قوه قضائیه و در راس همه بیانات و حمایت های مقام معظم رهبری جنبش فراگیر مبارزه با زمین خواری در تمام کشور خصوصا استان کرمانشاه راه اندازی شود.

انتهای پیام /