پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 179507 ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱

معاون فرماندار سرپلذهاب:

نظارت بربازار درماه مبارک رمضان تشدید می شود/لزوم تامین اقلام پرمصرف درماه رمضان

بازی دراز 1404 : معاون فرماندار سرپلذهاب درجلسه ستادتنظیم بازارشهرستان باتاکیدبر لزوم تامین کالاهای پرمصرف درماه رمضان گفت : نظارت بربازار درماه مبارک رمضان تشدید شده وبا دقت بیشتری انجام خواهدگرفت.

  نظارت بربازار درماه مبارک رمضان تشدید می شود/لزوم تامین اقلام پرمصرف درماه رمضان

به گزارش بازی دراز، اردشیر حیدری اظهار داشت: با آغاز ماه مبارک رمضان شاهد نظارت هر چه بیشتر بر بازار خواهیم بود که لازم است در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده ‌شود تا با مشکل خاصی مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه طرح نظارت بر تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان قبل از فرا ‌رسیدن ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: در این راستا شاهد تشدید کنترل بر بازار خواهیم بود که این کنترل‌ها در زمینه قیمت‌ها بیشتر خواهد شد.

معاون فرماندار سرپلذهاب باتوجه به نزدیک شدن به ماه پرخیروبرکت رمضان بر لزوم توجه به تمهید مقدمات لازم درجهت تنظیم بازار افزود:  کالاها و اقلام مصرفی خانوارها با دسترسی آسان و با قیمت مناسب و همچنین به میزان کافی در اختیار مردم قرار گیرد تا شهروندان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

حیدری  گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام مبارک ماه رمضان افراد سودجو اقلام ضروری را در انبارها احتکار کرده و سعی در افزایش قیمت کالاها در بازار دارند که لازم است اعمال نظارتها در بازار افزایش یابد، افزایش قیمت کالاها به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست مگر اینکه موضوع به صورت مصوبه توسط مقامات مربوطه اعلام شود.

وی  با تاکید بر اینکه تمامی مدیران اجرایی و دستگاه‌های متولی باید تلاش مضاعفی برای تامین کالاهای اساسی مردم داشته باشند، گفت: برخورد جدی و قانونی با اخلال‌گران اقتصادی و گران‌‌فروشان صورت گیرد.

حیدری  با بیان اینکه نظارت بر بازار در تمام فصول سال انجام می‌شود ولی این نظارت‌ها در ایام خاصی از سال حساسیت بیشتری به خود می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 1097 مورد بازرسی از واحدهای مختلف تولید و عرضه کالا در این شهرستان به عمل آمده است.

وی بابیان اینکه در این راستا با متخلفان نیز برخورد شده است، ادامه داد: 58 پرونده تخلف صنفی در این راستا تشکیل و مجرمان به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

این مسئول عمده تخلفات صنفی را گران‌فروشی، کم‌فروشی، عرضه خارج از شبکه و عدم نصب قیمت بر روی کالا عنوان کرد و گفت: در طرح ویژه رمضان نیز اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان با تشکیل اکیپ‌هایی در این زمینه وارد کار خواهد شد که مقدمات آن در دست اجرا است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرپلذهاب  نیز در این جلسه اظهار داشت: در راستای کنترل قیمت‌ها و تامین اقلام پرمصرف در این ایام و تنظیم بازار کالاهای اساسی توزیع کالا در مراکز توزیع  صورت می‌گیرد.

پورمرادجانی ابراز کرد: در این راستا  محصولات کشاورزی، لبنی، پروتئینی توسط فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می شودوباتوجه به وجود این اقلام دراستان به میزان کافی این آمادگی وجوددارد که درصورت نیازاین اقلام مصرفی وارد شهرستان شود.

جلسه شورای تنظیم بازار سرپلذهاب باحضور اعضای ستادتنظیم بازار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ص