22. مهر 1398 - 8:52   |   کد مطلب: 222358
بازی دراز1404: با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی میلیون‌ها نفر به قصد زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده به سمت کربلا حرکت می‎کنند، اگر شما هم علاقه‌مند هستید که به این سفر ملحق شوید، نکاتی که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌شود، جدی بگیرید.

به گزارش بازی دراز،  از قدیم گفته‌اند که یکی از راه‌های شناخت دقیق‌تر انسان‌ها و روحیات‌شان، معاشرت به آن‌ها در سفر است. سفر به کربلا در ایام اربعین حسینی برای غالب شیعیان به صورت پیاده خواهد بود و کمتر کسی است که نداند چه رویدادهای دلنشینی در این سفر معنوی پیش روی زائران پیاده‌ی اباعبدالله الحسین(ع) است.

یکی از مهمترین نکات این سفر، معاشرت نزدیک مردم ایران و عراق است به‌طوری‌که بسیاری از ایرانیان طی سفر پیاده‌روی اربعین تقریبا میهمان خانواده‌های عراقی هستند، به خانه‌های آن‌ها رفت وآمد می‌کنند، در موکب‌ها یا مضیف‌ها سکنی می‌گزینند و استراحت کرده و بعضا استحمام می‌کنند. غذایی می‌خورند و به حرکت خود ادامه می‌دهند.

در این میان اگر نکات بسیار ظریف آداب معاشرت و مغایرت‌هایی که میان فرهنگ دو ملت وجود دارد رعایت نشود، ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در سطوح کلان به روابط میان دو کشور مهمتر از آن، روابط میان دو ملت بزند. مخصوصا در روزهایی که دشمنان شیعیان در منطقه و حتی کشورهای غربی و اروپایی به شدت به دنبال اختلاف افکنی میان جامعه‌ی شیعیان و زائرین اباعبدالله الحسین(ع) هستند.

به همین منظور، توصیه می‌شود حتی‌الامکان اخلاق حسنه‌ای که میراث گران‌بهای پیامبر گرامی اسلام(ص) است را سرلوحه قرار داده و بدون کمترین حاشیه‌ای و با دلی کاملا بزرگ و بخشنده و مهربان، راهی این سفر معنوی و دلنشین شوید تا حلاوت آتش این کوره‌ی داغ و شعله‌ور حسینی که سراسر جهان را در نوردیده است، کاسته نشود.

به همین منظور، 20 نکته‌ی کوتاه و کاربردی برای رعایت در این راهپیمایی را به عنوان ره‌توشه از ما قبول کرده و با رعایت آن، به تقویت این سپاه عظیم حسینی کمک کنید:

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها