پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶

خروش مردم شهیدپرور سرپلذهاب درسوگ وعزای سردار دلها / برگزاری تجمع بزرگ سلیمانی ها و محکومیت جنایت ‌آمریکای تروریست

بازی دراز1404:تجمع بزرگ سلیمانی ها و محکومیت جنایت ‌آمریکای تروریست با حضور اقشارمختلف مردم شهرستان سرپل ذهاب،خانواده های معزز شهدا و ایثارگران،مسئولین در جوار حرم احمدابن اسحاق(ره) برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، امام جمعه سرپلذهاب ضمن تسلیت شهادت سردار سرافزار حاج قاسم سلیمانی به ساحت مقدس امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری و خانواده های معظم شهدا و مردم سرپل ذهاب،گفت:سردار سلیمانی فرمانده یک نیروی راهبری بود که دربرابر تفکرات صهیونیستی جنگید و راهبرد دشمن برای تسلط بر منطقه خاورمیانه را با شکست مواجه کرد.

 

وی افزود: خون شهید سلیمانی طومار نحس وننگین آمریکا را درمنطقه درهم می پیچد، پاسخ ما به آمریکا سخت وخشن خواهد بود پاسخ ما به دو گونه نظامی و راهبردی خواهد بود.

 

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: انسجام هسته های مقاومت ، تصویب پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشورشان و خارج شدن از برجام با اقتدار کامل از نمونه های پاسخ راهبردی ما می باشد.

 

وی با تاکید براینکه پاسخ نظامی ما هم بسیار سخت ودردناک خواهد بود وبه زودی اتفاق خواهدافتاد،گفت: آمریکای جنایتکار با واسطه کردن بیش از ۱۵ کشور به دنبال قانع کردن ایران اسلامی برای انتقام گرفتن ساده و کوچک است.

 

فاطمی نسب با اشاره به اینکه در منطقه خاورمیانه باید اسلام و مسلمانان حرف اول را بزنند، ادامه داد: آمریکا امروز ازملت ایران هراس دارد وناوهای جنگی خود را هزارکیلومتر از آبهای خلیج فارس دور کرده است.

 

وی درپایان گفت: برگزاری مراسم تشییع باشکوه در استانهای مختلف خواب را ازچشم استکبار گرفته است و امروز عهد می بندیم که طوری فرزندانمان را تربیت کنیم که از اسلام و کشور دفاع کرده و نگذاریم منطقه ما مورد استعمار واستثمار استکبار قرارگیرد.

 

فرمانده سپاه سرپلذهاب درابتدای مراسم ، ضمن تسلیت شهادت سردار دلها و این مصیب بزرگ جهانی ،گفت: ما ایستاده ایم و جواب خون به ناحق ریخته فرزندان انقلابمان را خواهیم گرفت.

 

سرهنگ اکبری با بیان اینکه سردار سلیمانی از جنس مردم و تکیه گاه محکم مظلومین جهان بود، تاکید کرد: انتقام سخت قطعا اتفاق خواهد افتاد چون امام و مقتدایمان وعده آن را داده است.

 

عزاداری،سینه زنی و مداحی مداحان اهل بیت(ع) و اجرای مراسم سنتی عزاداری چمری و مور در سوگ عزای سردار دلها در تجمع بزرگ سلیمانی ها در سرپلذهاب از دیگر برنامه های این مراسم بود.