پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶

جشنواره اسوه، تجلیل از برترینهای ارکان مساجد درسرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: جشنواره اسوه، تجلیل از برترینهای ارکان مساجد سرپل ذهاب با حضور امام جمعه سرپلذهاب ، فرمانده سپاه شهرستان و مسئول عقیدتی سیاسی سپاه سرپلذهاب در محل مسجد ابوالفضل العباس برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه شهرستان سرپلذهاب در این مراسم گفت: مسجد، امن‌ترين بستر و بهترين كانون تربيتي براي نوجوانان و جواناني است كه تربيت آن‌ها در مسير اهداف نظام جمهوري اسلامي قرار گرفته است.

وی افزود: مسجد از صدراسلام محلی برای بسیج مردم بوده است و حیات ما در حکومت اسلامی است و لذا وظیفه داریم از حکومت اسلامی دفاع کنیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان سرپل ذهاب تصریح کرد: از صدر اسلام تاکنون مسجد یک پایگاه و قرارگاهی است که مومنین درآن جمع می شوند تا مشکلات و آسیب ها را بررسی کنند .

وی گفت: دشمن به دنبال این است مردم در مقابل اسلام قرار دهد و نظام را تضعیف کند و مسجد را بی رونق کند لذا باید برای احیای مساجد برنامه های تربیتی فرهنگی اجتماعی سیاسی و... در مساجد انجام شود و به همین منظور اخیرا طرح "هر مسجد یک حقوق دان" در دستور اجرایی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب سرهنگ نوروز اکبری در ادامه گفت: مسجد بهترین مکان برای زودن خطرات و افزودن آگاهی در حوزه‌های حضور مردم در صحنه‌های مختلف، روشنگری، بصیریت‌افزایی و دشمن‌شناسی است.

وی اذعان کرد: بچه‌های مسجد همیشه در انقلاب و دفاع‌مقدس در صحنه حاضر بودند و امروز نیز در عرصه جنگ‌نرم باید بچه‌های مسجد در جهت پیاده کردن آرمان‌های انقلاب و منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.

لازم به ذکراست در پایان مراسم از هیئت امناء و فعالان مساجد تجلیل بعمل آمد.