پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
گزارش:

آمادگی شهرستان مرزی سرپلذهاب برای خدمتگزاری به زائرین عتبات عالیات

بازی دراز1404:شهرستان مرزی سرپلذهاب با برپایی ۸ موکب در مسیر تردد زائرین و خدمات رسانی مناسب آماده میزبان شایسته زائرین عتبات عالیات و اربعین حسینی است

به گزارش بازی دراز، شهرستان مرزی سرپل ذهاب با کشور عراق 48کیلومتر مرز مشترک دارد و راه مواصلاتی به شهرستان قصرشیرین و پایانه رسمی مرزخسروی به عتبات عالیات می باشد.

سرپل ذهاب امسال در ایام اربعین توفیق میزبانی از زائرین عتبات عالیات برای خروج از مرز خسروی به کشور عراق و مشرف شدن به کربلای معلی را نیز دارد.
این روزها حال و روز مردم زلزله زده سرپل ذهاب با شور و نشاط حسینی و خدمتگزاری به زوار اهل بیت(ع) همراه بوده و درب هرخانه و سر هر کوچه و خیابانی با سیاه پوش کردن اعلم عزای حسینی و پذیرایی از زواردر خدمت زائرین هستند.
ایجاد موکب های در مسیر تردد زائرین منتهی به شهرستان قصرشیرین و خدمت گزاری مردم به زائرین از دیگر اقدامات مردم شهید پرور و مومن این شهرستان است.

مردم سرپل ذهاب با توجه به اینکه بعد از قریب به دوسال در کانکس به سر می برند و در ساخت خانه های نیکه کاره خود بلاتکلیف مانده اند اما با خلوص نیت برای خدمت به زائرین سراسرکشور که به عبات عالیات مشرف می شوند پای کار آمدند و حتی یک طبقه از واحد مسکونی تکمیل شده خود را در اختیار اسکان زائرین قرار دادند.
برخی دیگر که درکانکس و اسکان های موقت بسر می برند به نحوی دیگر در امر پذیرایی از زائرین به میدان خدمت آمده اند تا علاوه به عرض ارادت به ساحت مقدس سیدالشهدا(ع) گوشه ای از زحمات و الطاف مردم خونگرم ایران زمین که زمان زلزله به کمک این مردم منطقه شتافتند ، به نحوی جبران کنند.

در ادامه خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ اسفندیار کرمی دبیرستاد عتبات عالیات مستقر در شهرستان سرپل ذهاب و محبت جمالی نیا فرماندار سرپل ذهاب رفته تا از آخرین وضعیت برقراری موکب ها و اسکان زائرین و خدمات ارائه شده جویا شود:

اسفندیار کرمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تعداد ۸ موکب برای خدمات دهی و پذیرایی از زوار اربعین حسینی در نقاط مختلف شهرستان برپا شده و اقدامات اولیه ایجاد و برنامه ریزیهای لازم صورت گرفته است.

وی گفت: تمام اماکن عمومی ، سالن های ورزشی، مدارس و مساجد شهرستان برای اسکان احتمالی شبانه زوار آماده شده است .

کرمی افزود: علاوه بر ۲۰ مدرسه، بیش از ۱۰ مسجد و ده‌ها سالن ورزشی ،بسیاری از خانواده های سرپلذهابی نیز برای اسکان زائران در منازل شخصی خود اعلام آمادگی کرده اند ولذا شهرستان از ظرفیت مناسبی برای اسکان زوار وارائه خدمات مطلوب به آنها برخوردار است.

در ادامه فرماندار سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شهرستان سرپلذهاب پس از مدتها انتظار باردیگر با بازگشایی مجدد مرز خسروی میزبان قدوم متبرک زوار اباعبدالله الحسین(ع) شده است و لذا برای میزبانی شایسته از این عزیزان آماده می باشد. 

محبت جمالی نیا افزود : زیرساختهای لازم جهت میزبانی زوار در شهرستان فراهم شده و امکانات پارک خودروها ، اسکان و پذیرایی از زائرین مهیا می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد : در موکبها تعبیه شده خدمات بهداشتی، خدمات تغذیه ای، خدمات راهنمایی مسافر، خدمات امدادی و... انجام خواهد گرفت و برنامه ریزی لازم برای نهایت همکاری با موکب داران از ابتدای فعالیت آنها انجام شده است .