بازی دراز ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
رئیس عتبات عالیات شهرستان سرپلذهاب:

۶موکب به موکب داران درسرپلذهاب تحویل داده شده است/پیش بینی تردد بیش از یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر زائر از مرز خسروی به عتبات عالیات

بازی دراز 1404: رئیس عتبات عالیات شهرستان سرپلذهاب با بیان اینکه ۶موکب به موکب داران درسرپلذهاب تحویل داده شده است گفت: پیش بینی می شود بیش از یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر زائر از مرز خسروی به عتبات عالیات تردد کنند.

به گزارش بازی دراز، اسفندیار کرمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پیش بینی میشود بیش از ۱ میلیون ۲۰۰ هزار نفر زائر عتبات عالیات از مرز خسروی تردد کنند که بیشتر بعلت نزدیک بودن مسیر زوار به عتبات عالیات است.

وی افزود:بیشترین اقدامات و تدابیر اندیشیده شده برای تاریخ ۱۳ الی ۳۰ مهرماه پیش بینی میشود که بیشترین تردد زوار در پیش خواهیم داشت.

رئیس عتبات عالیات شهرستان سرپلذهاب تصریح کرد: 
باید اداره راه و حمل و نقل جاده ای همکاریهای لازم در قسمت راههای مواصلاتی به موکب داران بعمل آورد و نسبت به تسطیح مکان مورد نظر در برپایی موکب اقدامات لازم بکارگیرد.

وی با بیان اینکه ۶موکب به موکب داران درسرپلذهاب تحویل داده شده است، تاکید کرد: در سرپلذهاب هر کسی که بصورت شخصی پذیرای زوار اربعین باشد باید روال اداری و اقدامات امنیتی در بحث اسکان را از طریق عتبات عالیات انجام دهد و احراز هویت را کامل کند و به این نهاد مربوطه مراجعه کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ گونه توقف زائر در سرپلذهاب نداشته ایم، گفت: هرگونه زائری با هر شرایطی وارد شهرستان شود بصورت کاملا مشخص و معین شده اسکان داده میشود.

گفتنی است، شهرستان مرزی سرپلذهاب با ۸۵هزارتن جمعیت، ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.