پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶

آئین کلنگ زنی مسجد صاحب الزمان(عج) در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز1404:آئین کلنگ زنی مسجد صاحب الزمان(عج) سرپلذهاب باحضور استاندار، امام جمعه و فرماندار و مسولین شهرستان سرپل ذهاب در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و بااعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، آئین کلنگ زنی مسجد صاحب الزمان(عج) سرپلذهاب باحضور استاندار، امام جمعه و فرماندار و مسولین شهرستان سرپل ذهاب  در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و بااعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال برگزار شد.

 

فرماندار سرپل ذهاب محبت جمالی نیا در این آئین روند بازسازی در شهرستان سرپل ذهاب در قیاس دیگرنقاط کشور که در سالهای گذشته دچار زلزله شده اند خوب ارزیابی کرد و گفت: از 35هزار واحد آسیب دیده شهری و روستایی 11هزار و 521واحد شهری و 5هزار و 686واحد روستایی در 204 روستای سرپل ذهاب پایان عملیات تعمیری توسط بنیاد مسکن اعلام شده است.

 

 وی افزود: مذاکرات و تعاملاتی با مردم صورت گرفته است که حوزه اسکان کانکسی به واحدهای تعمیری برگردند .

 

وی با بیان اینکه در حوزه احداثی 12هزار و565واحد درشهر وروستاهای سرپل ذهاب بازسازی شده است ،گفت: بازسازی 4 هزار و 814واحد شهری و 7هزار و 751واحد روستایی به پایان رسیده است.

فرماندارسرپل ذهاب با بیان اینکه برای بازسازی مساجد آسیب دیده اعتباری بالغ بر5میلیارد و 362 میلیون تومان تخصیص داده شده است،  گفت: در اثر زلزله سال 96 ، تعداد 43 مسجد آسیب دید که از این مجموع 8 مسجد در زمره احداثی، 29 مسجد در زمره تعمیری قرار دارد وتاکنون 7 واحد تکمیل شده است.

 

وی یادآور شد: 17 مسجد جامانده در سرپل ذهاب از حوزه بازسازی داریم که برای بازسازی  15میلیارد تومان کمبود اعتبار است .

 

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: تامین آهن آلات و سیمان و طراحی و نقشه های ساختمانی  بصورت رایگان برای واحدهای آسیب دیده که از بازسازی جامانده اند از مهمترین مطالبات مردم زلزله زده ازدولت است، که انتظار می رود مورد عنایت و پیگیری قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/3033