پربازدیدترین ها

کد خبر: 223944 ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱

یادداشت ؛

بایدها ونبایدهای تبلیغاتی / شور وشوق انتخاباتی یا بی قانونی و هرج ومرج

بازی دراز1404: انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قصرشیرین همواره از شور وشوق خاصی برخوردار بوده ونامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی برای رسیدن به کرسی نمایندگی ساختمان بهارستان باهم به رقابت جانانه ای می پردازند.

بایدها ونبایدهای تبلیغاتی / شور وشوق انتخاباتی یا بی قانونی و هرج ومرج

به گزارش بازی دراز، تبلیغات ستادهای انتخابات نامزدهای مختلف از ۲۴بهمن ماه در شهرستان شروع شده و تا امروز از شور وحال خاصی برخوردار بوده است وتا صبح فردا یعنی ۲۴ ساعت قبل از انتخابات ادامه دارد.

الصاق ونصب پوستر وبنر ، به راه انداختن کاروانهای خودرویی، برگزاری میتینگ های انتخاباتی ، برگزاری گردهمایی و جلسات سخنرانی و یارکشی از میان بزرگان و نخبگان و مذاهب واقوام مختلف از جمله برنامه های تبلیغاتی دراین یک هفته تبلیغات بوده است .

دراین بین برخی اقدامات ورفتارهای نابهنجار در سطح حوزه انتخابیه توسط طرفداران برخی از کاندیداهای انتخابات مجلس به نوعی قانون شکنی است که نباید دربین عموم مردم به یک رسم و فرهنگ تبدیل شود.

مجلس شورای اسلامی محل قانونگذاری است وشخصی که می خواهد بعنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شود باید خود و طرفدارانش به قانون احترام گذاشته و از رفتارهای قانون شکنانه و نابهنجار بپرهیزند.

پاره کردن بنرهای تبلیغاتی رقیبان ، خط زدن دیوارنوشته های سایر نامزدهای انتخاباتی، تخریب پوستر وعکس نامزدهای انتخابات مجلس   بستن خیابانهای شهر و ایجاد خلل در تردد وسایل نقلیه وعبور ومرور مردم وحتی آسیب رساندن به خودروهای حامل عکس سایر رقبا از جمله اقداماتی است که ناهنجار بوده ومطلوب عموم مردم و جامعه نیست و کسی که این قانون شکنی ها را انجام می دهد نمی تواند نماینده ای قانونمند برای مردم در قوه مقننه باشد .

رفتارهای نابهنجار در سطح شهرهای حوزه انتخابیه علاوه براینکه نمی تواند به جذب آرای خاکستری جامعه کمک کند بلکه به از دست دادن اعتماد عمومی مردم نیز انجامیده واز اقبال کاندیدی که طرفدارانش اینگونه رفتارهای نابهنجار راانجام می دهند در سطح جامعه می کاهد.

تبلیغات میدان بیان دیدگاهها ، رزومه و سابقه کاری و اهداف و برنامه هاست تا کسانی که براساس اهداف نامزدها رای می دهند بتوانند درمین نامزدهای مختلف با برنامه ها واهداف متفاوت فرد مورد نظر را انتخاب کرده وبه وی رای دهند اما افراط در شور و هیجان تبلیغاتی باعث می شود که مردم نتوانند از برنامه های نامزدها اطلاع پیدا کنند وممکن است درانتخاب خود دچار اشتباه شوند.

ناهنجاری و قانونشکنی وافراط در تبلیغات همچنین به تخریب شهری می انجامد که نامزد مورد حمایت طرفدارانی که تخریب می کنند قطعا یکی از اهدافش آبادانی و پیشرفت آن است ولذا اینگونه اقدامات نمی تواند اثبات کننده بیان آن نامزد انتخاباتی برای پیشرفت وآبادانی باشد .

بی شک در ایام تبلیغات شور و شوق و هیجان طرفداران و ستادهای انتخاباتی امری غیرقابل اجتناب است اما این شور وشوق و هیجان نباید با افراط هواداران به هرج ومرج و بی قانونی تبدیل شود که موجب به زحمت افتادن مردم در انجام امور روزانه شان شود.
امیدواریم فعالیت تبلیغاتی قانونمند در جامعه فرهنگسازی شود تا علاوه برایجاد مقدمات انتخاب اصلح از تخریب شهر نیز جلوگیری گردد.