پربازدیدترین ها

کد خبر: 222005 ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

یادداشت؛

آغاز سال تحصیلی جدید و دانش آموزانی که منتظر دستانی مهربان هستند / لزوم جشن همدلی مردم در بهار مدارس

بازی دراز1404: سال تحصیلی جدید درحالی آغاز میشود که تورم و گرانی در بازار دانش آموزان بی بضاعت را از خریدهای پاییزی بازداشته و چشم براه دستهایی مهربان کرده است تا دربهار مدارس امسال لزوم برگزاری جشنهای همدلی ونیکوکاری مردم بیش از پیش شود.

آغاز سال تحصیلی جدید و دانش آموزانی که منتظر دستانی مهربان هستند / لزوم جشن همدلی مردم در بهار مدارس

به گزارش بازی دراز، سال تحصیلی جدید بازهم از راه رسید وبهار مدارس در زردترین فصل سال باعث شوروشوق دانش آموزان شده است.
بازار شهرستان این روزها حال وهوای خاصی دارد .
خانواده ها برای خرید لوازم التحریر و کیف و کفش و ... فرزندان خود به بازار مراجعه می کنند و می توان گفت که بازار این روزهای لوازم التحریر حال و روز خوبی دارد.
این روزها همه به دنبال تجهیز و آماده کردن فرزندان خود برای ورود به یک سال جدید تحصیلی هستند اما در گوشه و کنار این شهر شاید باشند کسانی که توان خرید آن هم بااین شرایط بازار را نداشته باشند.


تورم و گرانی خصوصا در بخش لوازم والتحریر و وسایل آموزشی و تحصیلی باعث شده که بسیاری از خانواده ها نتوانند برای فرزندان خود خریدی انجام دهند و آنها مجبورند با وسایل قدیمی و مندرس خود سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.


برخی دیگر از این خانواده ها به دنبال پیداکردن وسایل و لوازم دسته دوم می روند تا حداقل با وسایل سال گذشته تفاوتی داشته باشد و فرزندان آنها سرخورده وغمگین نباشند.
جشن نیکوکاری و جوانه ها که هرساله در این فصل و در روزهای پایانی شهریور در سراسر ایران اسلامی برگزار میشود راهی برای کمک به این خانواده های بی بضاعت و کم توان است تا آنها نیز در بهار مدارس رنگ و شکلی تازه داشته و در کنار همکلاسیهای خود سرخورده نباشند.
دراین میان برخی از افراد نیز به کمک دوستان و همکاران و اقوام خود به جمع آوری مبالغی برای خرید لوازم التحریر و اهدای آن به دانش آموزان بی بضاعتی که می شناسند می پردازند که کار پسندیده و نیکویی است.

برخی دیگر نیز در حد توان خود کمک به چند دانش آموز را برعهده می گیرند و بدون آنکه کسی اطلاع داشته باشد کمک خودرا انجام می دهند .
برخی نیز کمیته امداد را برای این کار انتخاب کرده و کمکهای خودرا تحویل کمیته امداد می دهند تا دراین راه هزینه شده و به دست نیازمندان واقعی و دانش آموزان بی بضاعت شهرستان برسد.
امیدواریم افراد متمول و داری بنیه مالی به هر طریقی خانواده های نیازمند و دانش آموزان بی بضاعت را دراین ایام بازگشایی مدارس فراموش نکرده و با اقدامات خیرخواهانه خود لبخند را بر صورت معصومانه این کودکان هدیه کنند .