پربازدیدترین ها

کد خبر: 221699 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵

یادداشت:

روز کارمند قدردانی از انسان‌های خدمتگزاری است که هدف آنان خدمت به مردم و کسب رضای خداوند است

بازی دراز 1404 : روز کارمند ازاین نظر مهم است که فرصت مناسبی برای تبیین جایگاه و رفع مشکلات کارمندان است چرا که این روز ، روز قدردانی از انسان‌های خدمتگزاری است که هدف آنان خدمت به مردم و کسب رضای خداوند است.

روز کارمند قدردانی از انسان‌های خدمتگزاری است که هدف آنان خدمت به مردم و کسب رضای خداوند است

به گزارش بازی دراز، 

همه ساله روز چهارم شهریور ماه در هفته دولت به عنوان روز کارمند اختصاص می‌یابد و در این روز به منظور قدردانی از کارگزاران دولت و تشکر از خدمات آنان با تبیین ملاک‌های انتخاب، کارمندان نمونه در نقاط مختلف کشور انتخاب و مورد تشویق و قدردانی قرار می‌گیرند.

در جمهوری اسلامی فلسفه وجودی سازمان‌ها و نهادها و نیز به‌کارگیری کارمندان و کارگزاران اجرایی، خدمت‌رسانی مطلوب به مردم است و کارمند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و درستی بسیاری از کارها به درستی کاراو بستگی دارد، چنان که امیرمؤمنان علی (ع) می‌فرماید: کارها به دست کارمندان راست و درست می‌شود.
شهید رجایی در اسفند ماه 1359 در مورد کارگزاران گفت باید مغزهای خود را از اینکه تنها مستخدم دولت باشیم و پشت میز بنشینیم، خالی کنیم و برگردیم به اینکه انسانیت ِانسان در رابطه با کار به وجود می‌آید و انسان می‌تواند به وسیله کاری که انتخاب می‌کند، خالق خود باشد.
روز کارمند ازاین نظر مهم است که فرصت مناسبی برای تبیین جایگاه و رفع مشکلات کارمندان است از آن جا که کارمندان با دلسوزی و حسن نیت وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام می‌کنند، دولت باید توجه ویژه‌ای نسبت به آنان مبذول دارد و با طراحی برنامه‌های صحیح بیشترین استفاده را از این نیروی صادق و زحمتکش برای پیشبرد اهداف خود ببرد.