پربازدیدترین ها

کد خبر: 221471 ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰

یادداشت؛

روز عرفه روز بخشش گناهان است/ عید قربان عید بندگی واطاعت خداوند

بازی دراز 1404 : روز عرفه و عید قربان دومناسبت پیش رو در هفته جاری است که فضیلتهای سیاری دارد و دعا و نیایش و بندگی پرودگار در این روزها موجب بخشش گناهان بسیاری می شود.

روز عرفه روز بخشش گناهان است/ عید قربان عید بندگی واطاعت خداوند

به گزارش بازی دراز، بازهم روز عرفه فررسید . روز دعا ونیایش و روز بخشودگی گناهان که انسان دراین روز براساس روایات بسیار از هرگناهی پاک ومبرا می شود.

دراین روز درهای رحمت الهی به روی بندگان گشوده می شود وبسیاری از گناهان کبیره ای که در هیچ روزی بخشیده نمی شود در روز عرفه خداوند آنرا می بخشد.

دراین روز حجاج بیت الله الحرام مناسک حج خودرا با حضور در صحرای عرفات و قرائت دعای پرفیض ونورانی عرفه آغاز می کنند.

مردم سراسر ایران اسلامی نیز در این روز خودرا به نزدیکترین محل به کربلای معلا میرسانند تا دعای عرفه امام حسین (ع) را قرائت و با توبه وتضرع از درگاه خداوند متعال طلب عفو و بخشش کنند.

درروایات متعددی یکی از اعمال مستحب و بافضیلت روز عرفه زیارت امام حسین علیه السلام و زمین و ماندن در آنجا تا روز عید قربان است تا آنکه از شر آن سال نگاه داشته شود.

به همین سبب است که مومنین از سراسر کشور خودرا به مرزهای شلمچه و چزابه و خسروی وسومار ومهران میرسانند تا به عتبات عالیات و زمین کربلا نزدیک باشند.

قربانی کردن یکی از سنتهای دیرینه مردم شهرستان سرپلذهاب است که هرساله دراین ایام بازار خرید احشام خصوصا گوسفند را داغ می کند لذا مردم از چندروز گذشته تا امروز به دنبال تهیه قربانی برای روز عید قربان هستند . برخی از چندروز قبل گوسفند خودرا خریداری کرده وبرخی هم آنرا در ساعات پایانی امروز خریداری می کنند.

روز عید قربان هم که با اقامه نماز عید شروع شده و بعد از قربانی کردن گوسفند بازار دیدوبازدیدهای عید داغ داغ می شود و مردم شهرستان براساس سنت دیرینه خود به دیدار اقوام وفامیل می روند و صله رحم را بجا میاورند.