10. ارديبهشت 1398 - 12:33   |   کد مطلب: 220242
بازی دراز1404:عملیات بازی دراز در مجموعه ارتفاعات استراتژیک بازی دراز در غرب استان کرمانشاه روایتی از رشادت رزمندگان اسلام همراه با امدادهای غیبی و وعده نصرت الهی است.

به گزارش بازی دراز، عملیات ظفرمند بازی دراز در اردیبهشت ماه 1360 از سوی رزمندگان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی تیزپروازان هوانیروز کرمانشاه که در راس آنان خلبان شهید شیرودی حضور داشت انجام شد و در هشت روز عملیات دلاورانه ارتفاعات بازی دراز از چنگال متجاوزان رژیم بعثی خارج و دشمن با تحمل هزاران کشته و صدها اسیر و انهدام تانک ها و تجهیزات نظامی مجبور به عقب نشینی شد.

 

بازی دراز از مناطق و ارتفاعات مهم میان شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب است که ارتش متجاوز عراق در ابتدای جنگ تحمیلی با تصرف این ارتفاعات تسلط کاملی بر این سه شهر غرب استان کرمانشاه داشت و از این منطقه ویژه برای دیده بانی و رصد فعالیت های رزمندگان اسلام استفاده می کرد.

 

در عملیات بازی دراز 54 دستگاه تانک و نفربر، سه فروند هواپیما، 2 فروند بالگرد، 2 دستگاه ادوات مهندسی دشمن بعثی منهدم و بیش از 2 هزار و 200 نیروی رژیم بعث عراق نیز کشته، زخمی و اسیر شدند.

 

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از90 هزار تن جمعیت، درهشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله باران و موشک باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت 856 شهید، یک هزار و 400 جانباز و 112 آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار