12. فروردين 1398 - 12:02   |   کد مطلب: 219967
بازی دراز1404:روز12 فروردین سال 1358 روز تحقق شعارهای انقلاب وظهورواقعی ملت ایران دردفاع از انقلاب بود که بارای قاطعانه خود جمهوری اسلامی را رقم زد.

به گزارش بازی دراز، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به دعوت امام خمینی (ره)  همه‌ پرسی در روزهای ۱۰ و۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸/۲ واجدین شرکت درهمه‌ پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.

۱۲ فروردين ۱۳۵۸، روز اعلام نتايج همه پرسى در مورد نوع حکومت پس از انقلاب اسلامى بود که طى آن ۲/۹۸ درصد مردم ايران به "جمهورى اسلامى" رأى آرى دادند.

 

 مردم ايران اسلامى اگرچه در طول مبارزات انقلابى خود شعار استقلال ، آزادى ، جمهورى اسلامى را در سرلوحه شعارهاى خود قرار داده بودند و به اين ترتيب با فريادهاى خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهورى اسلامى اعلام کرده بودند اما جهت تثبيت ثمره مبارزات اسلامى خود در روزهاى دهم و يازدهم فروردين ۵۸ با حضور در پاى صندوق هاى رأى به "جمهورى اسلامى" رأى قاطعى دادند.

 

روز۱۲فروردين، روز ظهور شخصيت واقعی مردم ايران، روز پيروزی مستضعفين بر مستكبرين و روز تثبيت انقلاب اسلامی است كه بی هيچ ريب و شكی زمينه ساز حكومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بود.

اين روز مقدس، اين يوم الله پر بركت سرآغاز حيات واقعی اسلام در عصر دنيامداران و دنيا پرستان است كه از معنويت و روحانيت گسسته و سعادت خود را در پيروی از اميال  و آرزوهای حيوانی خود می دانند.

 

در اين روز عزيز ساختار جديد سياسی اجتماعی ايران بر مبنای آرای اكثريت قريب به اتفاق مردم يعنی ۲/۹۸ درصد آرای ملت مسلمان ايران تثبيت شد.

 

در۱۲ فروردين ، نظامی متولد شد كه نور اسلام عزيز را پس از گذشت قرنهای زياد، ديگر باره نه تنها در ايران اسلامی بلكه در سراسر جهان متجلی ساخت. در اين روز مقدس حكومتی شكل گرفت كه شعار اصلی آن استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار