15. آبان 1397 - 9:26   |   کد مطلب: 218719
بازی دراز1404:در شرایط ناپایداری نرخ های اقتصادی ، ناهمواری های مسیر و ناملایمتی های اجتماعی آنچه میتواند زیرساخت های سرپل ذهاب را سرپا نگه دارد " مدیریت گلخانه ای " و نظارت مستمر بر تداوم این سنخ مدیریت است.

به گزارش بازی دراز، شاید در این روزها کمتر شهری را پیدا کنید که مردمانش از بام تا شام پیگیر اخبار تحولات اقتصادی و سیاسی باشند و با وسواس و دلنگرانی شاخص های مختلف اقتصادی را رصد کنند و پیش بینی های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند .

 

هر جا که بروی در هر کوی و برزن ، بازار گفتگو گرم و چرتکه محاسبه در دست مردم است و با بیم و امید مشغول ارزیابی دخل و خرج بازسازی واحدهای آسیب دیده خود هستند ؛ گویی نبض تحولات اقتصاد_ سیاسی در سرپل ذهاب تندتر می زند .

 

مردم سرپل ذهاب پس از زلزله بسیار امیدوار شدند که این تهدید بزرگ بدل به فرصت توسعه شهری شود و سرپل ذهاب روزهای خوب خود را بازیابد اما اندکی پس از زلزله اول ،  زلزله دوم که همان تورم سرسام آور مصالح و اقلام ساختمانی بود از راه رسید و تردید های جدی در دل مردم رخنه نمود .

 

حال با این شرایط شاهکار مدیریت بحران "اطمینان به ثبات بازار و بی اثر کردن نوسان قیمت ها" در جهان زیست سرپل ذهاب و صد البته در ذهن مردم است.

 

در شرایط ناپایداری نرخ های اقتصادی ، ناهمواری های مسیر و ناملایمتی های اجتماعی آنچه میتواند زیرساخت های سرپل ذهاب را سرپا نگه دارد " مدیریت گلخانه ای " و نظارت مستمر بر تداوم این سنخ مدیریت است.

 

مدیریت گلخانه ای میتواند  مصونیت بازار سرپل ذهاب از نوسان و ناپایداری متغیرهای بیرونی را فراهم آورد و متناسب سازی محیط برای حفظ ثبات را رقم زند .

 

برای نمونه در شرایط افت و خیز شدید نرخ ارز آنچه باید مورد نظر واقع می شد اختصاص ارز 4200 برای خرید و عرصه مصالح ساختمانی در بازار سرپل ذهاب بود.

 

کوتاه سخن آنکه سکان شهر بحران زده سرپل ذهاب را نباید به دست نامرئی بازار آزاد سپرد بلکه شایسته است دست های دولت بکار افتد و با تعرفه های حمایتی و تسهیلات ترجیحی خونی تازه در رگ های فسرده آن دمید . سرپل ذهاب شرایط استثنایی دارد و باید با آن به مثابه استثناء برخورد کرد .

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها